Episkopat USA: pochwała i krytyka decyzji SN Kalifornii
2009-05-28 00:00:00
Episkopat Stanów Zjednoczonych z zadowoleniem przyjął decyzję Sądu Najwyższego Kalifornii w sprawie definicji małżeństwa. Trybunał zaaprobował decyzję wyborców tego stanu, wyrażoną podczas listopadowego referendum, w której małżeństwo określono jako związek kobiety i mężczyzny – informuje KAI.
Zadowolenie z decyzji kalifornijskiego trybunału wyraził abp Joseph E. Kurtz, stojący na czele nadzwyczajnej komisji ds. obrony małżeństwa. Wypowiadając się w imieniu episkopatu hierarcha zaznaczył, że w ten sposób uszanowano wolę wyborców, w której okazano szacunek dla wyjątkowego charakteru relacji małżeńskiej oraz jej służby dla dobra wspólnego. Chodzi zwłaszcza o respektowanie wartości przekazywania życia, dobra potomstwa oraz wyjątkowej komplementarności kobiety i mężczyzny. „Krzewienie prawdy i piękna małżeństwa uwydatnia, a nie pomniejsza przyrodzoną godność każdej osoby ludzkiej” – stwierdził hierarcha.
Równocześnie episkopat wyraził rozczarowanie, iż kalifornijski Sąd Najwyższy nie zastosował tej definicji do 18 tys. związków homoseksualnych zarejestrowanych w tym stanie od maja do listopada ub. roku. „Próby zmiany prawnej definicji małżeństwa, czy tworzenia symulacji małżeństwa, często pod przykrywką „równości”, „praw obywatelskich” czy walki z dyskryminacją nie służy prawdzie. Próby takie podminowują samą istotę małżeństwa pomijając istotną rolę małżeństwa i rodziny w życiu społeczeństwa” – stwierdził abp Kurtz.
Metropolita Louisville podkreślił, że obowiązkiem państwa jest ochrona i promocja małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny oraz ochrona i promocja przyrodzonej godności każdej osoby ludzkiej, w tym osób homoseksualnych.
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!