Episkopat USA apeluje o ochronę prawa do wolności religijnej

2011-10-28 00:00:00
Episkopat USA apeluje o ochronę prawa do wolności religijnej


Biskup William Lori, szef nowo powstałego Komitetu ds. wolności religijnej przy episkopacie amerykańskim, zwrócił się ostatnio do Kongresu z wnioskiem o pilne działania w celu obrony wolności religijnej w kraju.

Hierarcha wczoraj zdawał relację przed podkomisją ds. sprawiedliwości w Kongresie. Wyjaśnił, że ze względu na liczne przypadki łamana prawa do wolności religijnej w kraju, episkopat był zmuszony do powołania nowej komisji w zawrotnym tempie. – To że zostałem wyznaczony na szefa nowej inicjatywy, powstałej prawie z prędkością światła, świadczy o tym jak bardzo ważna i pilna jest ta sprawa dla Kościoła–- przekonywał kongresmenów.

Hierarcha mówił o łamaniu klauzuli sumienia pracowników medycznych, o narzucaniu przez administrację Obamy skandalicznych zobowiązań na placówki zdrowotne świadczące swoje usługi dla społeczeństwa. Nakazuje się im wykonywanie zabiegów aborcyjnych, a także wypisywanie i wydawanie środków poronnych.

Bp Lori ubolewał nad wycofaniem przez administrację grantów dla instytucji katolickich, takich jak: Catholic Relief Services i Migrationa and Refuge Services, które pomagają imigrantom i osobom ciężko chorym, przebywającym w hospicjach. Jako powód odmowy wsparcia, urzędnicy podali niechęć do realizacji „praw reprodukcyjnych”.

Hierarcha odniósł się także do ataków urzędników na Kościół i jego wyznawców np. niedawna wypowiedź nowojorskiego gubernatora, sugerującego, że niechętny stosunek Kościoła do „homo-małżeństw” wynika z nieuzasadnionych uprzedzeń. Bp. Lori przestrzegł, że „przyklejanie Kościołowi katolickiemu i innym grupom wyznaniowym etykietki »bigot« doprowadzi do wieloletniego konfliktu na linii Kościół – państwo”.

Biskup wezwał kongresmenów do podjęcia pilnych działań w obronie wolności religijnej i poszanowania dla głoszonych poglądów religijnych, a także do ochrony tzw. klauzuli sumienia. Zasugerował zbadanie przepisów wykonawczych do ustawy zdrowotnej, które jego zdaniem, wielokrotnie naruszają prawo, narzucając skandaliczne zobowiązania na placówki zdrowia.

Apelował o przestrzeganie praw pracowników, którzy ze względu na swoje przekonania nie chcą się zgodzić na respektowanie prawa zezwalającego na zawieranie „homo-małżeństw”. Przytoczył kwestię prześladowanych sędziów i pracowników urzędów stanu cywilnego w Nowym Jorku oraz pracowników instytucji adopcyjnych w stanie Illinois, którzy odmawiają wydawania dzieci parom homoseksualnym.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Wiosną 2004 roku 54-letnia Francuzka Bernadette Marie Helene Vernamat wybrała się z pielgrzymką do Libanu, do grobu św. Charbela. Kobieta chorowała na złośliwego raka piersi i żołądka. Po spowiedzi i Komunii św. odmówiła cały Różaniec przy grobie świętego. Badania, które zrobiła po powrocie do domu, wykazały jej całkowite uzdrowienie. Tak działa ten wyjątkowy mnich z Libanu, za wstawiennictwem którego łaskę uzdrowienia otrzymały już tysiące osób.
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!