Episkopat USA wzywa prezydenta Obamę do podjęcia działań w obronie chrześcijan na całym świecie

2011-10-20 00:00:00
Episkopat USA wzywa prezydenta Obamę do podjęcia działań w obronie chrześcijan na całym świecie


Abp Timothy M. Dolan z Nowego Jorku zaapelował do amerykańskich władz o wszczęcie działań w celu zapewnienia ochrony praw mniejszości religijnych w Egipcie i w innych państwa świata. Przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych wysłał w tej sprawie list do prezydenta Baracka Obamy.

„W imieniu Amerykańskiej Konferencji Biskupów Katolickich, chcę wyrazić nasze głębokie zaniepokojenie z tego powodu, że pojawił się pewien wzorzec przemocy wobec mniejszości, zwłaszcza chrześcijan i pozwala się bezkarnie na jego szerzenie” – napisał arcybiskup Dolan w liście skierowanym do prezydenta Obamy.

Autor listu napiętnował niedawny atak na koptyjskich chrześcijan w Kairze oraz brutalną interwencję wojska, w wyniku której zginęło ponad 20 osób, a 300 zostało rannych.

Po wybuchu przemocy, Biały Dom wydał oświadczenie wzywając 10 października b.r. do „powściągliwości ze wszystkich stron” i podkreślając, że „wszyscy ludzie mają uniwersalne prawa do pokojowego protestu i wolności religijnej”.

Abp Dolan przypomniał jednak, że powszechnie toleruje się przemoc wobec mniejszości chrześcijańskiej w Egipcie i innych państwach. Zwrócił uwagę, że Egipcjanie, którzy zginęli w czasie demonstracji 9 października b.r. protestowali przeciw spaleniu kościoła w pobliżu Asuanu na przełomie września i października i „braku ochrony rządu dla mniejszości religijnych”.

Hierarcha zauważył, że pozostaje jeszcze wiele do zrobienia w celu zaprowadzenia pokoju i stabilności w regionie, ale że wszelkie wysiłki w tym kierunku powinny koncentrować się także na ochrona mniejszości religijnych.

Abp Dolan chce aby administracja Obamy uzyskała zapewnienie od tymczasowego rządu o podjęciu natychmiastowych kroków w celu szerzenia tolerancji religijnej w egipskim społeczeństwie i ochrony praw wszystkich mniejszości, w tym chrześcijańskiej. Wyraził nadzieję, że władze amerykańskie będą baczniej obserwować rozwój wypadków w Egipcie i w porę podejmą decyzję o odpowiedniej interwencji.  

Źródło: CNA, AS

Wiosną 2004 roku 54-letnia Francuzka Bernadette Marie Helene Vernamat wybrała się z pielgrzymką do Libanu, do grobu św. Charbela. Kobieta chorowała na złośliwego raka piersi i żołądka. Po spowiedzi i Komunii św. odmówiła cały Różaniec przy grobie świętego. Badania, które zrobiła po powrocie do domu, wykazały jej całkowite uzdrowienie. Tak działa ten wyjątkowy mnich z Libanu, za wstawiennictwem którego łaskę uzdrowienia otrzymały już tysiące osób.
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!