Filipiny: biskupi ostro zareagowali na rzekome śluby lesbijek

2011-06-28 00:00:00
Filipiny: biskupi ostro zareagowali na rzekome śluby lesbijek


W ubiegłą sobotę w miasteczku Baguio na Filipinach zorganizowano w jednym z barów pierwszą „uroczystość udzielenia ślubu” siedmiu parom lesbijek. Związki „błogosławili” pasterze wspólnoty ewangelickiej Metropolitan Commuinty Church. Oburzeni tym hierarchowie katoliccy wezwali rząd do natychmiastowej reakcji. Ich zdaniem doszło do bezprecedensowego naruszenia przepisów kodeksu cywilnego.


Bp Carlito Cenzon, tuż po ceremonii stwierdził, że "małżeństwo to święty związek mężczyzny i kobiety. Musi być uroczyście zawarte i zarejestrowane w urzędzie stanu cywilnego”. Mówił: – Ci, którzy się ‘pobrali’ i ci, którzy poprowadzili uroczystość, to osoby mające problemy psychiczne.

Hierarcha wezwał rząd do podjęcia niezbędnych kroków przeciwko lesbijkom, które zawarły tzw. małżeństwa, gdyż naruszyły one przepisy kodeksu cywilnego na Filipinach. – Nawet lokalny samorząd Baguio potępił tego typu działania – przekonywał biskup.

Według arcybiskupa Oscara Cruza, homoseksualiści nie mogą zapominać o przyrodzonym charakterze małżeństwa, istniejących realiach i prawdzie dot. instytucji małżeństwa. Abp Cruz, wikariusz sądowy Krajowego Sądu Apelacyjnego podkreślił, że sama natura zastrzegła, iż małżeństwo jest między kobietą i mężczyzną, a instytucja małżeństwa daje im możliwość zrodzenia i wychowywania dzieci. – Wnioski z [tych obserwacji] są oczywiste: nie może istnieć małżeństwo między dwoma osobami tej samej płci. (…) Nie mogą one urodzić dzieci i je wychowywać – przekonywał hierarcha.

Cruz ostrzegł również, że świętość małżeństwa, system wartości i życie rodzinne Filipińczyków zostaną dramatycznie podkopane, jeśli kraj - wzorem innych państw - pozwoli na zawieranie tzw. małżeństw jednopłciowych.

Źródło: InquirerNews, AS

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.