Film ”Eugenika. W imię postępu” nagrodzony na festiwalu w Niepokalanowie

2011-06-06 00:00:00
Film ”Eugenika. W imię postępu” nagrodzony na festiwalu w Niepokalanowie


Film „Eugenika. W imię postępu” w reżyserii Grzegorza Brauna zdobył pierwsze miejsce w kategorii "programy edukacyjne" podczas XVI Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. Obraz został nagrodzony za „ukazanie w jednoznaczny sposób historycznych korzeni współczesnej eugeniki i elementów międzynarodowego spisku przeciwko życiu i godności człowieka".

Film „Eugenika” został wydany w serii "Pod prąd. Kino niewygodne" Domu Wydawniczego „Rafael”. Jego producentem jest Robert Kaczmarek.

Ten głośny, wstrząsający i demaskatorski film otwiera oczy na prawdę o współczesnych teoriach i ruchach propagujących aborcję, eutanazję czy in vitro. Ukazuje szokującą prawdę o tym, gdzie są źródła cywilizacji śmierci i co jest kamieniem węgielnym „postępowych” ideologii lansujących eliminację słabszych.

„Trzeba jednak podkreślić, że eugenika to w rzeczywistości jeden wielki horror, który ujawnia związek między fatalnymi teoriami kolektywistycznymi i konstruktywistycznymi a zbrodniczą praktyką w XX wieku. Ten związek złej filozofii oraz masowej zagłady również współcześnie jest ewidentny i każdego powinien poruszyć” – mówił Grzegorz Braun w rozmowie z portalem Fronda.pl. „Film ten pozwolił mi wyrównać przechył, którego doznała moja działalność. Większość moich wcześniejszych obrazów ma charakter, powiedzmy, antysowiecki i w związku z tym z przyjemnością zrobiłem materiał, którym mogłem dowartościować socjalistów od Hitlera i Roosevelta” – stwierdzał z sarkazmem reżyser.

Twórcy filmu odsłaniają przed widzem, do czego prowadzą koszmarne praktyki i „zabawy” w Pana Boga. Wskazują ideowych ojców wyznawców „prawa wyboru”, „prawa do godnej śmierci” i zwolenników in vitro.

Grzegorz Braun jest obecnie najbardziej znanym polskim reżyserem-dokumentalistą, scenarzystą i publicystą. Zrealizował kilkanaście filmów dokumentalnych, w tym tak znanych jak: „Marsz wyzwolicieli”, „Defilada zwycięzców” oraz „Plusy dodatnie, plusy ujemne”. Kilka miesięcy temu TVP wyemitowała głośny film o Wojciechu Jaruzelskim, zatytułowany: „Towarzysz Generał”, który powstał we współpracy reżyserskiej Brauna z Robertem Kaczmarkiem. Grzegorz Braun jest także współtwórcą telewizyjnego cyklu „Errata do biografii”.

Film można zamówić w sklepie internetowym Domu Wydawniczego „Rafael

Źródło: www.festiwalniepokalanow.pl, Rafael.pl, PiotrSkarga.pl, KAI

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.