Film o objawieniach fatimskich dostępny w Ameryce Północnej

2010-10-25 00:00:00
Film o objawieniach fatimskich dostępny w Ameryce Północnej

Pojawił się film o objawieniach Matki Bożej w Fatimie, który na razie oferowany jest w Ameryce Północnej. Film zatytułowany „The 13th Day” (Dnia Trzynastego) opowiada prawdziwą historię ukazania się Matki Bożej trzem pastuszkom z Fatimy: Łucji Santos oraz Franciszkowi i Hiacyncie Marto, które miało miejsce od 13 do 17 października 1917 r. Film opiera się na wspomnieniach Łucji, która później została zakonnicą.

Dystrybutorem filmu dostępnego przed oficjalną premierą w diecezjach amerykańskich i kanadyjskich, głównie w parafiach i szkołach jest Ignatius Press.

– Specjalne pokazy filmu są szczególnie pomocnym materiałem do katechizacji i formacji wiary, jak również dla celów badawczych przemysłu rozrywkowego kierowanego głównie do rodzin – twierdzi szef Ignatius Press, Anthony Ryan.

Organizacje, które uczestniczą w programie badawczym, zezwalającym im na wyświetlanie filmu przed oficjalną premierą w kinach, wykupiły specjalne pozwolenia na okres jednego roku. W ramach pakietu dostają także materiały promocyjne tj. plakaty, poradniki, kartki pocztowe, podkoszulki okolicznościowe z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej i wezwaniem do modlitwy różańcowej itp. W załączeniu do filmu znajdują się materiały zawierające wywiady przeprowadzone z ekspertami, zajmującymi się sprawami objawień fatimskich.

Zobacz zwiastun na oficjalnej stronie internetowej filmu.

Źródło: Zenit.org, AS
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!