Film „Umrzesz. I co dalej?” - świadectwo wiary wobec majestatu śmierci

marzec 2023
Film „Umrzesz. I co dalej?” - świadectwo wiary wobec majestatu śmierci

Film „Umrzesz. I co dalej?” - świadectwo wiary wobec majestatu śmierci

„Kościół naucza, że każda dusza duchowa jest bezpośrednio stworzona przez Boga, nie jest ona "produktem" rodziców - i jest nieśmiertelna, nie ginie więc po jej oddzieleniu się od ciała w chwili śmierci i połączy się na nowo z ciałem w chwili ostatecznego zmartwychwstania.” – uczy nas Katechizm Kościoła Katolickiego. Jak my dzisiaj mierzymy się z zjawiskiem śmierci? Jak powinniśmy podchodzić do odchodzenia człowieka z tego świata? Po obejrzeniu tego filmu będziemy spokojniejsi i lepiej zrozumiemy, że w życiu chrześcijanina śmierć jest pewnym etapem na drodze do wiecznego zbawienia.

 

Jak piszą autorzy filmu wyprodukowanego przez Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi: „Śmierć prędzej lub później naznaczy również naszą osobistą historię. Jak przyjąć ten powszechnie niezrozumiały dar? W czym mogą nam pomóc doświadczenia pacjentów i pracowników hospicjum? Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna wyjątkowego filmu pt. „Umrzesz. I co dalej?” O tę ostatnią ziemską wędrówce, która czeka każdego z nas, zapytaliśmy kapłanów, teologów, ale także pacjentów, pensjonariuszy i personel jednego z podkrakowskich hospicjów. Ci, którzy na co dzień towarzyszą lub przygotowują się do przyjęcia tego „daru” śmierci, dadzą świadectwo wierze w czekające ich po życiu doczesnym spotkanie z Najwyższym.”

 

W okresie wielkopostnym szczególnie powinniśmy rozważać tajemnicę męczeństwa i śmierci Pana Jezusa, osobiście przygotowując się do tego nieuchronnego wydarzenia w życiu każdego z nas. Współczesny świat zapomina o Bogu, zapomina o przemijaniu życia doczesnego, nie prowadzi do celu wiecznego, jakim jest zbawienie. W poruszającym filmie pt. „Umrzesz. I co dalej?” razem z ks. drem hab. Edwardem Stańkiem i red. Anną Nowogrodzką-Patryarchą odniesiemy się do tematu najważniejszego wydarzenia w życiu człowieka – odejścia z tego świata w zgodzie z Panem Bogiem.

 

Zadamy też sobie pytanie: co zmienia się w człowieku, który wie, że odchodzi? Zastanowimy się, w jaki sposób najbliżsi mogą ofiarować siebie, swoją troskę i miłość osobie umierającej. Zapraszamy do obejrzenia tej niezwykłej produkcji, budzącej wiarę i niosącej nadzieję.

 

W jaki sposób można obejrzeć film „Umrzesz. I co dalej?” w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego i Anny Nowogrodzkiej-Patryarcha? Najprościej uczynić to, wspierając nasze Stowarzyszenie dobrowolnym datkiem za pośrednictwem strony, do której linkuje poniższy button. W ten sposób uzyskają Państwo dostęp do tego niezwykle poruszającego filmu oraz do bazy filmowej produkcji sygnowanych logiem PCh24TV. Państwa datek pomoże nam także w sfinansowaniu kolejnych wartościowych produkcji, które powstają aby podnosić nasze zaangażowanie w życie w zgodzie z nauką Kościoła.