Film „Via Dolorosa – Droga Zbawienia”

październik 2020
Film „Via Dolorosa – Droga Zbawienia”

Film „Via Dolorosa – Droga Zbawienia”

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zrealizowało film pt. „Via Dolorosa – Droga Zbawienia”. Dokument poświęcony jest męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Na jego realizację zebrano 77 000 złotych od 1073 Darczyńców. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej ViaDolorosa.pl, gdzie można dowiedzieć się więcej o tej wyjątkowej produkcji, sfinansowanej całkowicie z datków widzów.

Na podanej stronie producenci udostępnili m.in. oficjalny zwiastun filmu. Jest on dostępny także na kanale PiotrSkargaTV w serwisie YouTube.

 

Via Dolorosa – Droga Zbawienia to najnowszy film, poświęcony Drodze Krzyżowej, męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa, zrealizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

 

Aby jak najwierniej oddać sens wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, twórcy zaprezentowali w nim zdjęcia wideo nagrane w Ziemi Świętej - miejscu, gdzie cierpiał, został zabity i zmartwychwstał Jezus Chrystus.

 

Za sprawą tego pełnego duchowej głębi dokumentu widzowie mogą przekonać się na własne oczy, jak wygląda współczesna Via Dolorosa w Jerozolimie, znane nam stacje Drogi Krzyżowej, Golgota, Boży Grób czy inne miejsca związane z męczeńską śmiercią Zbawiciela. Film został wzbogacony wartościowymi komentarzami ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, wybitnego teologa i biblisty.

 

Wsparcie Darczyńców

O fenomenie tego filmu świadczy fakt, że jego produkcja została sfinansowana w całości z datków Darczyńców. Dzięki hojności aż 1073 naszych Przyjaciół udało się zebrać 77 000 złotych.

 

Zebrane środki zostały przeznaczone także na pokrycie kosztu podróży do Jerozolimy kilkuosobowej ekipy filmowej oraz promocję filmu w internecie.

 

Każdy Darczyńca, który wsparł tę piękną inicjatywę, zaraz po premierze uzyskał dostęp do filmu, a także dodatkowe atrakcyjne upominki uzależnione od kwoty wsparcia. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej ViaDolorosa.pl.

 

Coraz więcej katolickich treści w sieci

Inicjatywa nakręcenia tej produkcji narodziła się w ramach szerokiego projektu pod nazwą „Dla Duszy”, w ramach którego Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi dostarcza internautom wartościową lekturę duchową. Jako pierwszy pod logo „Dla Duszy” powstał cykl newsletterów, które dwa razy w miesiącu może otrzymywać każdy, kto zapisze się na bezpłatną subskrypcję.

 

Via Dolorosa – Droga Zbawienia to kolejny – i z pewnością nie ostatni - pomysł na aktywizację polskich katolików w sieci i zarazem propagowanie wartości chrześcijańskich.

Wyróżnienie dla filmu

O sukcesie filmu Via Dolorosa – Droga Zbawienia świadczy m.in. specjalne wyróżnienie zdobyte przez tę produkcję na Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów "Niepokalana 2020". W uzasadnieniu decyzji jury konkursu napisało: To znakomite dzieło przedstawiające Ziemię Świętą. Film dokumentalny, który zachwyca zarówno sposobem realizacji, pięknymi ujęciami, jak i niezwykle interesującymi opowieściami ks. prof. Waldemara Chrostowskiego. Więcej na temat tej nagrody można przeczytać na w tym newsie.

Dalsza promocja

To nie koniec działań związanych z promocją filmu Via Dolorosa – Droga Zbawienia. Wiosną 2021 roku Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi planuje rozesłanie setek tysięcy kopii filmu po całej Polsce. Do tego potrzebne jest oczywiście dlasze wsparcie naszych Darczyńczyńców.

Zobacz inne kampanie Stowarzyszenia i Instytutu