Dyrektorom szkoły średniej Pace High School na Florydzie Frankowi Layowi oraz Robertowi Freemanowi grozi grzywna oraz kara więzienia za naruszenie nakazu sądowego, zabraniającego personelowi szkolnemu publicznego modlenia się. Za tego typu przewinienie grozi kara pozbawienia wolności do sześciu miesięcy oraz grzywna do 5 tys. dol. – informuje portal LifeSiteNews.com.
Na początku bieżącego roku sędzia Casey Rodgers zabronił szkołom w okręgu Santa Rosa organizowania modlitw podczas imprez szkolnych. Decyzja o zakazie organizowania i prowadzenia modlitw przez personel szkolny zapadła na wniosek organizacji American Civil Liberties Union (ACLU), do której zwróciło się dwóch uczniów. Uskarżali się oni na kierownictwo pewnej szkoły (we wniosku sądowym nie podano nazwy), które rzekomo promuje swoje przekonania religijne i przez to narusza konstytucję.
28 stycznia br. dyrektor Pace High School Frank Lay poprosił szefa sekcji sportowej Roberta Freemana o poprowadzenia modlitwy dziękczynnej podczas lunchu zorganizowanego z okazji uroczystości poświęcenia nowego obiektu sportowego, który udało się wybudować dzięki sponsorom. Na uroczystości byli obecni pracownicy szkoły i osoby które wsparły realizację tego projektu. Freeman przystał na propozycję dyrektora szkoły i modlitwę poprowadził.
Według organizacji ACLU impreza okolicznościowa odbyła się w godzinach lekcyjnych i byli na niej obecni także uczniowie. Z kolei personel szkolny twierdzi, że uroczystość odbyła się po lekcjach, a obecni byli wyłącznie pracownicy szkolni i sponsorzy.
Pace High School jest szkołą założoną przez baptystów, promującą wartości chrześcijańskie wśród uczniów. Wspólna modlitwa podczas imprez sportowych i innych spotkań była powszechnie praktykowana do czasu wydania sądowego zakazu.
W czerwcu br. 400 uczniów tej szkoły zaprotestowało przeciw decyzji sądu, zabraniającej wspólnej modlitwy na zakończenie roku szkolnego.
Sprawa szkoły z Florydy stała się głośna w całym kraju. W obronie dyrektorów wystąpiła organizacja prawnicza o rodowodzie chrześcijańskim Liberty Council. Jej szef i założyciel Mathew Staver stwierdził, że od 22 lat broni wolności religijnych przed sądami i dotąd nie zdarzyło mu się bronić kogoś, komu postawiono zarzuty kryminalne z powodu zwykłej modlitwy.
Tymczasem rzeczniczka ACLU Glenn Katon tłumaczy, że Layowi grozi więzienie nie za modlitwę lecz za naruszenie nakazu sądowego.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.