Francja: minister pracy przyznał, że jest masonem

2008-02-21 00:00:00

Francuski minister pracy Xavier Bertrand ogłosił, że należy do loży masońskiej Wielkiego Wschodu Francji. Zaznaczył jednocześnie, że od swojego wejścia do rządu w 2004 r. wycofał się z działalności loży.


Faktycznie przystąpiłem w 1995 r. do loży Wielkiego Wschodu Francji – powiedział minister w wywiadzie, który ukazał się wczoraj w tygodniku „L’Express”. Betrand stwierdził tam m.in., że w masonerii pociągnęła go „praca nad sobą, a także ideami innych”, którą to pracę umożliwia członkostwo w loży.

Ze swej strony, nigdy nie zacząłbym mówić o tym, ale inni zrobili to za mnie – podkreślił minister. Przyznał jednocześnie, że nie podzielił się informacją o swojej przynależności do masonerii z prezydentem republiki.

Betrand wyznał, że od 2004 r. nie uczestniczył w żadnym zebraniu loży, choć jak zaznaczył "w tamtym roku dwukrotnie przemawiałem jako prelegent na spotkaniu". Pytany o wybór obediencji Wielkiego Wschodu, kojarzonej raczej z poglądami lewicowymi, podkreślił, że wybór nie był przypadkowy: – Wywodzę się z prawicy, jednak moje otwarcie na innych ludzi i ich idee doprowadziło mnie do Wielkiego Wschodu Francji.

Obecny minister pracy V Republiki zaznaczył, że w tym czasie był członkiem prawicowej partii RPR (Zgromadzenie na rzecz Republiki). – Nie był to więc wybór, który miał mi ułatwić karierę polityczną – tłumaczył.

Źródło: KAI
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.