Francja: pięć nowych uzdrowień w Lourdes
2008-12-02 00:00:00
Pięć przypadków uzdrowień, do jakich doszło podczas pielgrzymek do sanktuarium maryjnego w Lourdes orzekł tamtejszy Międzynarodowy Komitet Medyczny. Jego współprzewodniczący prof. François-Bernard Michel poinformował, że dotyczą one obywateli Francji w wieku 40-69 lat, którzy powrócili do zdrowia w ciągu ostatnich czterech lat. Dodał, że wszystkim uzdrowieniom towarzyszyła widoczna przemiana duchowa chorych.
Jedno z uzdrowień dotyczy kobiety, która obecnie ma 40 lat. Od 1993 r. chorowała na stwardnienie rozsiane. Straciła władzę w nogach i poruszała się na wózku inwalidzkim. 20 maja 2004 r. w czasie kąpieli w basenie z wodą ze źródła, które wytrysnęło w czasie objawień Matki Bożej w Lourdes, kobieta po modlitwie odzyskała władzę w nogach. Od tej pory kolejne badania nie wykazują u niej żadnych objawów choroby.
Od pierwszego uzdrowienia, czyli od 1 marca 1858 r. chorzy napływają do Lourdes, spodziewając się uzdrowienia ciała lub szukając sił do znoszenia cierpienia. Kościół katolicki uznał oficjalnie 67 cudów spośród prawie 7 tys. uzdrowień, nie dających się wyjaśnić naukowo. Siedem pierwszych cudów przyczyniło się do uznania objawień za prawdziwe. Jednak, jak zauważa prof. Michel, trzeba czuwać, „by drzewo cudów nie ukryło lasu uzdrowień”.
Biskup Tarbes i Lourdes Jacques Perrier, który jest współprzewodniczącym Komitetu wyjaśnił, że wspomniane pięć uzdrowień nie zostało uznanych za cuda, gdyż nie spełniają wszystkich kryteriów takiego orzeczenia, przyjętych w 2006 r. Ujawnił też, że w 2008 r. kolejne 60 osób zgłosiło w sanktuarium swoje uzdrowienie.
Źródło: KAI
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.