Francja: satanizm zdobywa coraz więcej wyznawców

2008-06-25 00:00:00

Francuska tajna policja (RG) bije na alarm. Według jej raportów obserwuje się we Francji niebezpieczny, szybki wzrost wyznawców szatana. Terenem ich działania są cmentarze, symbolem - odwrócony krzyż i diabelska cyfra 6 – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Według danych policji od trzech lat sataniści są szczególnie aktywni i systematycznie powiększają swoje szeregi. W 2006 r. zanotowano 28 ataków na katolickie cmentarze i miejsca kultu. W roku ubiegłym było ich 27, a od początku 2008 r. doszło do 10 tego typu zdarzeń, zwłaszcza w regionach Loire i Bretanii – wylicza dziennik.

Satanizm cieszy się szczególnym powodzeniem wśród ludzi młodych. Fascynuje często już licealistów, stylizujących się na tzw. gothic (pomalowane twarze, czarny ubiór). Młodzi sataniści często wywodzą się z trudnych rodzin, w których już od dzieciństwa spotykają się z agresją. Ich światopogląd stanowi mieszankę satanizmu, nihilizmu i ideologii neofaszystowskiej.

W parlamencie francuskim powołano komisję, na czele której stanęli Jean-Frédéric Poisson i André Flajolet, deputowani z ramienia rządzącej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP), która ma zająć się tym problemem.

Jedną z głównych przyczyn szerzenia się satanizmu we Francji jest zlaicyzowanie francuskiego społeczeństwa. Najbardziej podatna na wpływy tej groźnej grupy jest młodzież, która często pozbawiona wzorców, szuka ich poprzez oddawanie się tego typu praktykom – podkreśla „Nasz Dziennik”.

Źródło „Nasz Dziennik”
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.