Francuscy lekarze nie akceptują aborcji

2011-09-30 00:00:00
Francuscy lekarze nie akceptują aborcji


Francuscy lekarze niechętnie wykonują „zabiegi przerwania ciąży” – ubolewa jedna z aborcjonistek na popularnym we Francji blogu medycznym Martina Winklera.

Aborcjonistka, która nie ujawniła swojego nazwiska wyraziła głęboką obawę z powodu narastającej niechęci lekarzy wobec zabijania dzieci poczętych. Stwierdziła, że „jak tak dalej pójdzie, to zabiegi aborcyjne będą zagrożone, bo nie będzie ich miał kto wykonywać”.

„Sądzę, że aborcja – pisze – jest praktyką medyczną, która jest zaledwie tolerowana a nie naprawdę akceptowana w środowisku lekarskim, mimo, że upłynęło już kilkadziesiąt lat od jej legalizacji”.

Kobieta żaliła się, że bardzo często narażona jest na wysłuchiwanie nieprzyjemnych uwag z ust kolegów lekarzy z powodu akceptowania tzw. zabiegów przerywania ciąży i ich przeprowadzania.

Aborcjonistka napisała, że w klinice, w której ona pracuje, kilku lekarzy ginekologów zobowiązało się do praktykowania aborcji na „rozsądnym poziomie”. Są to głównie osoby ze starszego pokolenia. Tymczasem jest coraz mniej chętnych młodych lekarzy, którzy by te zabiegi przeprowadzali. Kobieta dodała, że medycy, którzy wykonują „zabiegi przerywania ciąży” muszą się dwoić i troić, bo funkcji tej nie chcą się podjąć młodsi koledzy, zasłaniający się tzw. klauzulą sumienia.

Aborcjonistka pisze wprost: „Czyż nie martwić się o przyszłość zabiegów przerywania ciąży, które statystycznie stosuje się u jednej na dwie kobiety w ciągu ich całego życia?” Podaje ona także, że na osiem urodzeń we Francji przypadają dwie aborcje.

Aborcjonistka ubolewała również nad tym, że działalność aborcjonistów „jest mało ceniona, słabo akceptowana i nierozumiana, a także źle opłacana”. 

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Komentarz PiotrSkarga.pl:
Módlmy się o radykalny zwrot wszystkich ludzi w stronę szacunku i ochrony życia niewinnych i bezbronnych nienarodzonych dzieci!

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.