Gra w brutalne gry wideo powoduje zmiany w mózgu

2011-12-20 00:00:00
Gra w brutalne gry wideo powoduje zmiany w mózgu


Amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Indiany wykazali, że gra w brutalne gry wideo powoduje zmiany w rejonach mózgu związanych z funkcjami kognitywnymi i kontrolą emocji. Dr. Yang Wang, kierujący zespołem prowadzącym badania w uniwersyteckiej Szkole Medycznej, zauważył, że kontrowersje na temat tego czy gry wideo są potencjalnie niebezpieczne, były obecne przez wiele lat.

Po raz pierwszy odkryliśmy, że losowo dobrane młode osoby wykazały niższą aktywację specyficznych obszarów czołowych mózgu, po tym jak w swoich domach przez 7 dni grały w brutalne gry wideo – powiedział dr Wang.

Badanie objęło 28 zdrowych młodych mężczyzn w wieku: 18–29 lat, którzy wcześniej nie grali często w brutalne gry wideo. Badanych podzielono na dwie grupy. Członkowie jednej z nich grali następnie w gry wideo 10 godzin dziennie przez okres siedmiu dni.

Każdy z 28 mężczyzn przeszedł badanie MRI (magnetyczny rezonans mózgu) na początku badania i na jego końcu. – Wyniki wykazały, że brutalne gry wideo mają długotrwały wpływ na funkcjonowanie mózgu – powiedział Wang. – Zmiany te mogą mogą wpłynąć na zmianę zachowań po długich okresach grania w brutalne gry wideo – zaznaczył amerykański naukowiec.

Wyniki badań zostały zaprezentowane na corocznym spotkaniu Radiological Society of North America.

Źródło: Bibula.com, prisonplanet.pl

W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.