Grożono nam pikietami

2009-05-07 00:00:00
Grożono nam pikietami


Rozmowa z prof. Markiem Kowalskim, prorektorem ds. studenckich Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego


Z jakiego powodu Uniwersytet wycofał się ze współorganizowania konferencji na temat homoseksualizmu?
– Głównie z powodu bezpieczeństwa, ponieważ środowiska gejowskie bardzo się zaktywizowały. Podjąłem taką decyzję z wielkim bólem.

Na czym polega ta aktywność środowisk gejowskich?
– Kampanię nakręca przede wszystkim prasa, a ja jestem zobowiązany do zapewnienia bezpieczeństwa studentom. Z dnia na dzień nie będziemy organizować tutaj ochrony policyjnej.

Czy pojawiły się jakieś groźby wobec uczelni?
– Owszem.

Jakie?
– Zorganizowania tutaj manifestacji, sprzeciwu. To się wiąże z zadymą. Nie będę tolerował takich faktów. Źle się stało, że musiałem ograniczyć swobodę wypowiedzi. Przykro mi, ale jestem odpowiedzialny przede wszystkim za bezpieczeństwo studentów.

Czy dzwonili do Państwa przedstawiciele jakichś konkretnych organizacji?
– Nikt się Panu przez telefon nie przedstawi jako konkretna organizacja. Wiem, co tutaj do mnie dociera. Grożono nam przede wszystkim pikietami na uczelni i niedopuszczeniem do wstępu na konferencję. „Czy Pan wie, że będą takie grupy, które się zaktywizują?” – jeśli się takich argumentów używa, no to cóż… Po stronie organizatorów też nie wszystko zostało dopatrzone, a ja z dnia na dzień nie wystawię do ochrony jednej konferencji wszystkich służb Uniwersytetu.

Kiedy zaczęliście Państwo otrzymywać te telefony?
– Zaczęło się wczoraj (we wtorek 5 maja – dop. red.), a dzisiaj jest kulminacja.

Byliście Państwo zasypywani telefonami, mailami?
– Dokładnie tak. Wszystkich maili nie byłem w stanie przeczytać. To, co się dzieje na forach… Niech Pan popatrzy sam. Czego tam nie ma…

Chodzi o fora internetowe mediów?
– Tak, ale nie tylko. Są fora niezależne, studenckie, różne. Nie jestem ich w stanie spamiętać, jest ich taka mnogość. Jest wielkie oburzenie z powodu zaproszenia pana doktora Camerona. Chcę również przeciwstawić się wiązaniu uczelni z jego poglądami.

Czy one na pewno zostały przedstawione w mediach w sposób prawdziwy? Pojawiły się już głosy, że fałszywe informacje na temat tego, co prezentuje dr Cameron podała np. „Gazeta Wyborcza”.
– Są takie głosy, ale ja też nie chcę być recenzentem dorobku naukowego ani poglądów pana Camerona, ponieważ zupełnie mi nie po drodze. Jestem matematykiem, a nie psychologiem ani medykiem. Homoseksualizmem się nie zajmuję. Nawet, jeśli mamy przypadki studentów homoseksualistów, to mnie to po prostu nie obchodzi.

Dziękuję za rozmowę.

RM, „Polonia Christiana”

Zobacz także:

Komentarz: "Miał Pan do wyboru hańbę i wojnę..."

Polityczna poprawność triumfuje na UKSW

Paul Cameron w Polsce!

Komentarz dr. Paula Camerona dla Fronda.TV

Dr Paul Cameron w programie "Warto rozmawiać"

 
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.