Gwiazda brytyjskiej TV urodziła syna, choć rozważała aborcję

2011-05-23 00:00:00
Gwiazda brytyjskiej TV urodziła syna, choć rozważała aborcję


Stacey Solomon, 21-letnia piosenkarka i wschodząca gwiazda brytyjskiej telewizji, zwyciężczyni X Factora, jest matką trzyletniego chłopczyka, którego – mimo presji otoczenia – nie zabiła.

Młodziutka gwiazda programu X Factor, piosenkarka i prezenterka telewizyjna mówiła ostatnio gazecie „The Miror”, że presja otoczenia na ciężarne nastolatki jest tak duża, iż jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się aborcja. – Myślałam, że kiedy jest się młodym i zachodzi się w ciążę, to wówczas dokonuje się aborcji – zwierzała się Solomon. Młodziutka celebrytka, która właśnie wydała swoją biografię przyznała, że powrót do wspomnień z tamtego okresu, gdy była w ciąży w wieku siedemnastu lat i rozważała możliwość aborcji, jest dla niej bardzo bolesny.

Powiedziała także, że powszechnie panuje przekonanie, iż nastoletnie dziewczęta, jeśli zachodzą w ciążę, to muszą się „pozbyć” dziecka. Przedstawia się to jak zwykłą rzecz, nie mającą większego znaczenia. – Myśli się o klinice aborcyjnej jak o stacji benzynowej. Udajesz się do niej, bo masz coś do załatwienia, poczym znikasz i pojawiasz się tam ponownie – komentuje celebrytka.

Po kontakcie z personelem ośrodka aborcyjnego powiedziała: – Kiedy opisują ci, co będą robić, do głowy przychodzi ci jedna myśl: nie ma mowy.

Dzisiaj Solomon cieszy się z uczucia, jakie łączy ją z synem Zachem. Kobieta, mając kontakt z innymi matkami na Malawi, których dzieci zmarły z powodu malarii, czy zapalenia płuc, doceniła bezwarunkową miłość matczyną. Jest szczęśliwa, że nie uległa presji otoczenia i urodził syna. – Zach jest niewątpliwie moim największym osiągnięciem i kocham go bardziej niż cokolwiek innego na świecie. Ta podróż (na Malawi) pozwoliła mi uświadomić sobie, jak cenny on  jest – przyznała.

Pamiętam, kiedy byłam w ciąży z Zacharym i jak bardzo go pokochałam, zanim ujrzałam jego twarzyczkę. Myśl o utracie dziecka jest tak trudna do zniesienia – dodała.

Solomon, której talent muzyczny i osobowość szybko stały się sensacją mediów, powiedziała, że martwi się o to, jak jej syn w przyszłości przyjmie wyznanie, iż przez krótką chwilę jego matka rozważała aborcję.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.