„Tak dla życia” – pod takim hasłem tysiące ludzi wzięło udział w manifestacjach, które w sobotę 26 marca przeszły ulicami 80 miast Hiszpanii, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Życia. Główna manifestacja, w której według organizatorów wzięło udział 160 tys. osób, odbyła się w Madrycie. W marszu dla życia ulicami Madrytu uczestniczyła także grupa młodych działaczy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. P. Skargi z Krakowa.
Jak relacjonuje Radio Watykańskie, biało-czerwone flagi i transparent „W Polsce i w Hiszpanii aborcja równa jest zabójstwu” były widoczne z daleka i wywołały oznaki sympatii ze strony uczestników manifestacji.
– 48 krajowych organizacji, które zwołały manifestację w Madrycie, chciało ukazać „pozytywną wizję” działań na rzecz życia – mówi Alicia Latorre, przewodnicząca Federacji Stowarzyszeń Pro-life. – Dzisiejsza manifestacja „nie była przeciwko żadnej ustawie czy rządowi, nie była marszem przeciwko aborcji lub eutanazji, choć oczywiście jesteśmy im przeciwni i będziemy walczyli, aby sytuacja zmieniła się. Dzisiejszy dzień jest czymś więcej, jest obroną życia także wobec terroryzmu, przemocy czy badaniom, które nie szanują życia” – podkreślała w sobotę Alicia Latorre.
Manifestacja rozpoczęła się w południe na placu Cibeles, który jest dobrze znany kibicom Realu Madryt. Otwierał ją transparent z napisem „Tak dla życia”. Obok hasła znajdowały się dwa zdjęcia: kobiety w ciąży oraz starszej osoby. Symbolicznie wskazywały na dwa momenty w ludzkim życiu, które obecnie są najbardziej zagrożone (przez aborcję lub eutanazję).
Uczestnicy marszu przeszli, w klimacie radosnym i świątecznym, na centralny plac madrycki Sol. Tutaj mogli wysłuchać przedstawicieli poszczególnych stowarzyszeń, słów krytyki pod adresem ośrodków aborcyjnych, które zarabiają miliony euro na tzw. „przemyśle śmierci” oraz świadectw kobiet, które nie uległy presji lekarzy bądź środowisk i nie poddały się aborcji.
Marsze w obronie życia odbyły się w 80 miastach w Hiszpanii, a także w Ameryce Łacińskiej.
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!