Hiszpania: ”Tak dla życia”

2011-03-28 00:00:00
Hiszpania: ”Tak dla życia”

„Tak dla życia” – pod takim hasłem tysiące ludzi wzięło udział w manifestacjach, które w sobotę 26 marca przeszły ulicami 80 miast Hiszpanii, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Życia. Główna manifestacja, w której według organizatorów wzięło udział 160 tys. osób, odbyła się w Madrycie. W marszu dla życia ulicami Madrytu uczestniczyła także grupa młodych działaczy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. P. Skargi z Krakowa.


Jak relacjonuje Radio Watykańskie, biało-czerwone flagi i transparent „W Polsce i w Hiszpanii aborcja równa jest zabójstwu” były widoczne z daleka i wywołały oznaki sympatii ze strony uczestników manifestacji.

48 krajowych organizacji, które zwołały manifestację w Madrycie, chciało ukazać „pozytywną wizję” działań na rzecz życia – mówi Alicia Latorre, przewodnicząca Federacji Stowarzyszeń Pro-life. – Dzisiejsza manifestacja „nie była przeciwko żadnej ustawie czy rządowi, nie była marszem przeciwko aborcji lub eutanazji, choć oczywiście jesteśmy im przeciwni i będziemy walczyli, aby sytuacja zmieniła się. Dzisiejszy dzień jest czymś więcej, jest obroną życia także wobec terroryzmu, przemocy czy badaniom, które nie szanują życia” – podkreślała w sobotę Alicia Latorre.

Manifestacja rozpoczęła się w południe na placu Cibeles, który jest dobrze znany kibicom Realu Madryt. Otwierał ją transparent z napisem „Tak dla życia”. Obok hasła znajdowały się dwa zdjęcia: kobiety w ciąży oraz starszej osoby. Symbolicznie wskazywały na dwa momenty w ludzkim życiu, które obecnie są najbardziej zagrożone (przez aborcję lub eutanazję).




Uczestnicy marszu przeszli, w klimacie radosnym i świątecznym, na centralny plac madrycki Sol. Tutaj mogli wysłuchać przedstawicieli poszczególnych stowarzyszeń, słów krytyki pod adresem ośrodków aborcyjnych, które zarabiają miliony euro na tzw. „przemyśle śmierci” oraz świadectw kobiet, które nie uległy presji lekarzy bądź środowisk i nie poddały się aborcji.

Marsze w obronie życia odbyły się w 80 miastach w Hiszpanii, a także w Ameryce Łacińskiej.

Źródło: Radio Watykańskie
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.