Hiszpania: dwie islamskie stacje telewizyjne rozpoczynają nadawanie programów

2011-12-28 00:00:00
Hiszpania: dwie islamskie stacje telewizyjne rozpoczynają nadawanie programów


Jedna radykalna stacja islamska zaczęła nadawanie w języku hiszpańskim 21 grudnia. Druga planuje rozpocząć transmisję 1 stycznia 2012 r. Obie mają swoje studia w Madrycie i chcą dotrzeć przede wszystkim do hiszpańskojęzycznych widzów w Hiszpanii oraz w Ameryce Łacińskiej.

Pierwszy kanał sponsorowany jest przez rząd Iranu i koncentruje się na upowszechnianiu islamu szyickiego, takiego jaki panuje w Iranie. Drugi kanał sponsorowany jest przez rząd Arabii Saudyjskiej i skupi się na upowszechnianiu islamu wahabitów, czyli religii panującej w Arabii Saudyjskiej. 

Jak zauważają znawcy islamu, rozpoczęcie nadawania pierwszego programu celowo zaplanowano na dzień 21 grudnia, tuż przed Bożym Narodzeniem. Ich zdaniem to przykład brutalnego wchodzenia islamu do post-chrześcijańskiej Hiszpanii.

Nowy irański kanał, „Hispan TV” skupi się na wiadomościach i serialach wyprodukowanych w Iranie. Przebojem tego kanału ma być show o nazwie „Otwarta Debata”, za pośrednictwem którego rząd irański planuje propagować szyicką odmianę islamu w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej. – Ta nowa stacja telewizyjna, nadająca w języku hiszpańskim, będzie odgrywać kluczową rolę w odzwierciedleniu ideologicznego uprawomocnienia naszego systemu na świecie – przekonywał na konferencji prasowej Ezzatollah Zarghami, dyrektor generalny IRIB, instytucji odpowiedzialnej za kontrolę mediów w kraju.

Inny kanał, sponsorowany przez rząd Arabii Saudyjskiej – „Córdoba TV” – będzie nadawać filmy dokumentalne i transmitować debaty na temat religii w celu propagowania ekstremistycznej, islamskiej sekty wahabitów. Wahabizm jest brutalną, fundamentalistyczną doktryną, która nie tylko odrzuca wszelkie inne formy islamu, ale także agresywnie zwalcza chrześcijaństwo. Wahabici marginalizują rolę kobiet i praktykują niewolnictwo, które uważają za część dżihadu.

Nazwa kanału telewizyjnego nawiązuje do miasta Kordoby, położonego w Andaluzji, które niegdyś było stolicą islamskiego emiratu Al-Andalus, sprawującego władzę nad większością terytorium Półwyspu Iberyjskiego w latach 711-1492.

Wielu muzułmanów uważa, że terytoria te, utracone podczas hiszpańskiej Rekonkwisty, nadal należą do nich i domaga się ich zwrotu. Nazwa „Córdoba” dla wielu muzułmanów na świecie nadal jest ważnym symbolem islamskiego podboju.

„Córdoba Televisión” będzie kierować nauki immama Al-Fawzana do około 500 milionów potencjalnych widzów w świecie hiszpańskojęzycznym.

Hiszpański wywiad obawia się, że „Córdoba Televisión” stanie się podstawowym narzędziem do głoszenia arabskiego dżihadu w Hiszpanii i w Ameryce Łacińskiej. Obawiają się także tego, że głoszenie radykalnego islamu Al-Fawzana doprowadzi do destabilizacji społeczności muzułmańskiej w Hiszpanii.

Agenci wywiadu wskazują na wieloletnią rywalizację między rządami Arabii Saudyjskiej i Maroka, które chcą sprawować kontrolę nad około 1,5 milionową wspólnotą muzułmanów w Hiszpanii. Oba rządy zostały oskarżone o próby ustanowienia protektoratów muzułmańskich w Hiszpanii. Rywalizują one z sobą o przejęcie kontroli nad dwoma najważniejszymi stowarzyszeniami muzułmańskimi w Hiszpanii – FEERI i UCIDE.

Licencje na nadawanie przyznał obu stacjom rząd premiera Jose Zapatero, antyklerykalnego lewicowego ideologa, znanego z głęboko zakorzenionej nienawiści do chrześcijaństwa. Przez wiele lat ściśle współpracował on z islamem w celu zmarginalizowania wpływów judeo-chrześcijańskich. Sprzyjał migracji muzułmanów z Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu i Azji Południowo-Wschodniej.

Hiszpania jest teraz domem dla tysięcy radykalnych islamistów, którzy mają prawo głosić bezkarnie swoje ekstremistyczne ideologie w meczetach i w centrach modlitwy w całym kraju.

Według niektórych szacunków, w ponad 100 meczetach w Hiszpanii swoją radykalną ideologię głoszą wahabici, którzy zakładają sądy opierające się na prawie szariatu i karzące muzułmanów – tak praktykujących jak i niepraktykujących. Tworzą oni także własną policję, która nęka i atakuje muzułmanów sprzeciwiających się prawu islamskiemu.

Eksperci zastanawiają się, co się uda zmienić nowemu rządowi premiera Mariano Rajoya. Zapowiedział on, że tak jak we Francji wprowadzi zakaz noszenia burek. Wiadomo jednak, że niemożliwe będą radykalne posunięcia, gdyż Hiszpania już została przekształcona przez islam do tego stopnia, że ??wszelkie istotne antyislamskie posunięcia rządu napotkają zdecydowany opór muzułmanów.

Źródło: Hudson New York, AS

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.