Hiszpania: niezwykła operacja ratuje życie nienarodzonego dziecka

2012-03-19 00:00:00
Hiszpania: niezwykła operacja ratuje życie nienarodzonego dziecka

Rok temu wykonano skomplikowaną operację usunięcia wady oskrzeli u dziecka w okresie płodowym. Lekarze laparoskopem dostali się przez ciało kobiety do dróg oddechowych dziecka. Teraz mogą oni ogłosić sukces tego zabiegu. 16-miesięczna Alaitz żyje i jest zdrowa. Radość płynąca z tego medycznego zwycięstwa, powinna wpłynąć na postrzeganie przez społeczeństwo możliwości wykonywania aborcji. Wytrąca argumenty, którymi szermuje lobby proaborcyjne.

- 16-miesięczna Alaitz nie miałaby szansy na przeżycie, gdyby nie niezwykła operacja, jakiej dokonali lekarze ze szpitala w Barcelonie jeszcze przed jej narodzinami. Rodzice Alaitz dowiedzieli się o wadzie rozwojowej płodu na badaniu USG. Podjęli decyzję o operacji, chociaż ryzyko było bardzo duże - zabieg mógł spowodować wiele powikłań, a nawet zakończyć przedwcześnie ciążę. Chirurdzy wprowadzili specjalny, milimetrowy fetoskop przez macicę ciężarnej kobiety do ust płodu, a przez nie - do płuc dziewczynki. Udrożnili zablokowane drzewo oskrzelowe tak, by zrobić miejsce dla serca. To pozwoliło przeżyć dziecku, a także zapewnić mu prawidłowy rozwój już po urodzeniu - relacjonuje fronda.pl.
 
Hiszpańska klinika, w której operowano dziewczynkę, jest jedną z największych na świecie. Wykonuje sie tutaj ponad dwieście operacji prenatalnych rocznie. Udana operacja, nie może nam przesłonić, dramatycznego obrazu propagowania przez zamożne i wpływowe proaborcyjne lobby, zbrodniczych pomysłów "aborcji na życzenie". Ta, eugeniczna w duchu koncepcja, staje się coraz popularniejsza i jest często przedstawiana w mediach. Stoją za tym naprawdę wielkie pieniądze, a "przemysł śmierci", ma dość środków, by w mediach taką koncepcję lansować. Nawet jeśli nie zmieni się nastawienie elit, to takie sukcesy medyczne, mają szanse wpłynąć na postawy zwykłych ludzi i uodpornić ich na "pranie mózgu" serwowane im przez liberalne media.


Źródło: fronda.pl
luk
 
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.