Hiszpania: powstanie Unia Matek broniąca ”kobiecości”

2010-03-12 00:00:00
Hiszpania: powstanie Unia Matek broniąca ”kobiecości”

Dziesiątki tysięcy kobiet protestowało 8 marca przed ministerstwem zdrowia w Hiszpanii. Kobiety zapowiedziały, że utworzą Unię Matek, broniącą praw matek, które zdecydują się zostać w domu, by wychowywać swoje dzieci.

Kobiety wydały oświadczenie, w którym tłumaczyły, dlaczego protestują. Uważają, że walka współczesnych feministek idzie w złym kierunku, a one „nie chcą być traktowane jak mężczyźni, lecz w pełni czuć się kobietami”.

„Matki nie są chronione. Czasami dzieje się tak z tego powodu, że my same zaślepione robieniem kariery zawodowej uważamy, iż bycie matką utrudnia rozwój naszej firmy” – napisały panie w oświadczeniu. Jednocześnie zapowiedziały, że będą walczyć o zmiany w społeczeństwie i biznesie, by macierzyństwo uznano za dobro wspólne, zasługujące na szczególną ochronę ze strony państwa i społeczeństwa.

Kobiety wezwały do obniżenie podatku ze sprzedaży pieluch, wydłużenia urlopu macierzyńskiego, wprowadzenia elastycznego czasu pracy oraz stworzenia żłobków i przedszkoli przyzakładowych.

„Teraz nadszedł czas dla nas kobiet, które jako jedyne jesteśmy w stanie dać życie nowej istocie, by zjednoczyć się jak kiedyś uczyniły to nasze babki, tworząc ruch feministyczny i powiedzieć państwu, biznesowi oraz społeczeństwu, że jesteśmy dumne z bycia kobietami, z bycia matkami” – napisały nowe „feministki”.

Unia Matek ma skupiać kobiety, które są dumne ze swojej kobiecości i macierzyństwa. Z jednej strony chcą wywalczyć pewne prawa dla kobiet, które rezygnują z pracy zawodowej, by zająć się domem i wychowaniem dzieci, z drugiej zaś – prawa pozwalające innym kobietom lepiej godzić macierzyństwo z pracą zawodową.

Źródło: CNA, AS
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.