Holandia: nuncjusz apostolski wezwany na dywanik do ministra
2009-01-12 00:00:00
Nuncjusz apostolski w Holandii Monsignor François Bacqué został wezwany „na dywanik” do ministra spraw zagranicznych Holandii Maxima Verhagena z powodu sprzeciwu jaki Stolica Apostolska wyraziła wobec deklaracji na rzecz depenalizacji homoseksualizmu na świecie – informuje portal LifeSiteNews.com.
Chadecki polityk Maxime Verhagen, pełniący funkcję ministra spraw zagranicznych w holenderskim rządzie, stwierdził m.in., że „Holandia jest przykro zaskoczona sprzeciwem papieża Benedykta XVI wobec deklaracji ONZ w sprawie praw człowieka i homoseksualizmu”.
Verhagen zauważył, że chociaż istniały punkty porozumienia ze Stolicą Apostolską, to jednak „opinie papieża na temat homoseksualizmu” są przyczyną zaniepokojenia „gdyż są niepotrzebnie obraźliwe, jak to można zauważyć i nie przyczyniają się do wartościowej debaty”.
Reakcja ministra, to część kampanii zainicjowanej przez homoseksualnych aktywistów, którzy są wściekli, że Kościół wciąż sprzeciwia się inicjatywie, która pozwoliłaby prawnie usankcjonować tzw. małżeństwa jednopłciowe na całym świecie.
Wpływowa holenderska organizacja homoseksualna Dutch Foundation of Friends of the Gay Krant (SVGK) wzywa do międzynarodowej kampanii przeciwko papieżowi: – Nigdy wcześniej w tak krótkim czasie nie było tak wiele gniewnych telefonów, e-maili i listów – podaje redakcja Gay Krant. Działacz homoseksualny - lider kampanii na rzecz „małżeństwa” pederastów Henk Krol – powiedział, że zaraz na początku roku zostali zasypani ogromną ilością listów, z których wynika, że aż 90 proc. nadawców chce, żeby minister spraw zagranicznych wyraził swój sprzeciw wobec decyzji papieża.
W grudniu ub. roku Watykan został zaatakowany w mediach międzynarodowych z powodu odmowy poparcia deklaracji ONZ dekryminalizującej homoseksualizm na świecie. Deklaracja, która nie jest prawnie wiążącym dokumentem została zainicjowana przez holenderskiego ministra Verhaugena i jego kolegów z Francji. Ostatecznie podpisy pod nią złożyło 66 państw spośród 192 krajów członkowskich ONZ, w tym kraje chrześcijańskie, takie jak Polska, Malta i Irlandia. Deklaracji nie podpisały m.in. USA, Rosja, Chiny, Gwatemala, Salvador i niektóre kraje afrykańskie, ale tylko Watykan został ostro zaatakowany przez Holendrów.
Jeszcze przed podpisaniem deklaracji watykański wysłannik przy ONZ arcybiskup Celestino Migliore przestrzegał, że ten dokument - którego treść wcześniej przygotowano i uzgodniono w ramach UE - będzie służył przede wszystkim do wymuszania uznania prawa do zawierania przez homoseksualistów tzw. małżeństw lub związków partnerskich na państwach, które do tej pory tego nie uczyniły. Watykan sprzeciwił się także użyciu w tekście terminów „tożsamości płciowej” oraz „orientacji seksualnej” stwierdzając, że są to określenia niezdefiniowane w prawie międzynarodowym i są jedynie tworami kulturowymi powszechnie wykorzystywanymi w mediach przez ruch homoseksualny.
Aktywiści homoseksualni – przy wsparciu mediów międzynarodowych – skupili się w swoim ataku przede wszystkim na Benedykcie XVI, który w specjalnej alokucji skierowanej do członków Papieskiej Kurii zwrócił uwagę na konieczność podejmowania prób, mających pomóc homoseksualistom zrezygnować z grzesznego stylu życia. Zdaniem Ojca Świętego jest to równie ważne jak działania podejmowane na rzecz ochrony środowiska.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.