Holandia: pederaści zakłócili Mszę św. w katedrze
2010-03-02 00:00:00
Homoseksualiści w Holandii nie odpuszczają. Tak jak zapowiedzieli w niedzielę tłumnie udali się na Mszę św. odprawianą w katedrze p.w. św. Jana w ‘s-Hertogenbosch (Den Bosch), chcąc w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji księdza z miasteczka Reusel, który odmówił udzielenia Komunii Św. jawnemu homoseksualiście. Księdzu doradził tak biskup diecezji Den Bosch.
Aktywiści homoseksualni, ubrani w podkoszulki z różowymi trójkątami, a niektórzy w różowych perukach, krzyczeli i śpiewali podczas homilii głoszonej przez ks. Geertjana van Rossema.
Wg portalu DutchNews.nl ksiądz miał powiedzieć: – Homoseksualiści są mile widziani w kościele, jednocześnie prosimy aktywnych homoseksualistów, by nie przystępowali do Komunii Św. ze względu na szacunek dla tego sakramentu.
Kapłan zapowiedział ponadto, że z powodu protestu podczas Mszy św. nie będzie rozdawana Komunia Św., gdyż byłoby to „wielkim świętokradztwem”. Zachęcił wiernych do komunii duchowej.
Protest został zorganizowany przez lokalnych polityków i różne organizacje homoseksualne z kraju, które zmobilizowały się po nagłośnieniu sprawy odmowy udzielenia Komunii św. jawnemu pederaście z Reusel. Ksiadz Luc Buyens nie zgodził się udzielić Komunii jawnemu homoseksualiście, który podczas jednej z homoseksualnych imprez karnawałowych, odbywających się w miasteczku Reusel został okrzyknięty „księciem.” Poświęcono mu program telewizyjny, w którym koncentrowaniu się na opisywaniu jego relacji z innym mężczyzną.
Wcześniej, pederaści oprotestowali Mszę św. w kościele w Reusel. W ub. niedzielę - w ramach protestu przeciw biskupowi Den Bosch Antoon’owi Hurkmans, który doradzał księdzu, by nie udzielał Komunii jawnym pederastom – homoseksualiści pojawili się w katedrze p.w. św. Jana.
Sodomici zapowiadają, że dalej będą zakłócać niedzielne Msze św. Jednocześnie Kees van Staaij, członek Reformowanej Partii Politycznej nazwał protesty „aktami przestępczymi” i zwrócił się do prokuratora generalnego, by egzekwował prawo, które zabrania zakłócania nabożeństw.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj sie nad nami!
Święty Michale Archaniele módl się za nami!
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.