Środowiska homoseksualne w Poznaniu wszczęły awanturę w związku z konferencją naukową, która odbędzie się w tym mieście w połowie września. Głównym prelegentem będzie amerykański psychoterapeuta dr Joseph Nicolosi, twórca tzw. terapii reparatywnej. Terapeuta z USA ma opowiadać o leczeniu skłonności homoseksualnych – informuje dziennik „Rzeczpospolita”.
Konferencja ma się odbyć w centrum kongresowo-dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Organizuje ją Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii. Prezesem zarządu Fundacji jest Bogna Białecka, psycholog i współpracownik dwumiesięcznika „Polonia Christiana” oraz "Przewodnika Katolickiego".
Aktywiści homoseksualni nie tolerują naukowców, którzy udowadniają że homoseksualizm jest chorobą i można się z niego wyleczyć. Dwa lata temu, przy silnym wsparciu „Gazety Wyborczej”, usiłowali storpedować spotkania z dr. Paulem Cameronem, amerykańskim psychologiem, który przejechał do Polski na zaproszenie Instytutu im. ks. Piotra Skargi.
Także zapowiedź wykładu dr. Nicolosiego wywołała furię środowisk homoseksualnych. Jak informuje „Rz”, został on ostro zaatakowany w liście, który do rektora Uniwersytetu Medycznego wysłali członkowie Stowarzyszenia Dni Równości i Tolerancji. Organizacja ta od kilku lat organizuje w Poznaniu marsze równości. Aktywiści homoseksualni domagają się od władz uczelni odwołania konferencji.
– Myślę, że przesyłanie protestu do rektora to jakieś nieporozumienie – mówi prof. Marek Ruchała, rzecznik uczelni. Przekonuje, że uniwersytet ma z przedsięwzięciem niewiele wspólnego. – Umowę z organizatorami podpisała Fundacja Uniwersytetu Medycznego. A to jednostka posiadająca odrębną osobowość prawną. Została powołana po to, by zarabiać dla uczelni pieniądze – podkreśla.
Według niego nie było najmniejszych przeciwwskazań, by taką umowę podpisać. – Do jednej firmy zgłosiła się druga, legalnie działająca, posiadająca wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym. Na jakiej podstawie nasza fundacja miałaby jej odmówić? – pyta.
Fundacja, jak mówi rzecznik uczelni, zajmuje się tylko techniczną stroną przedsięwzięcia, nie może ingerować w scenariusz konferencji, a jej odwołanie byłoby niezgodne z prawem i pociągnęło za sobą finansowe konsekwencje – czytamy w „Rzeczpospolitej”.
– Terapia reparatywna dotyczy wyłącznie osób z homoseksualizmem, który jest niezgodny z ich ego. Innymi słowy osób, które cierpią z tego powodu i dlatego zależy im na wyeliminowaniu takich skłonności – przekonuje Bogna Białecka, prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii. – Jest wiele metod terapeutycznych, które znajdują oparcie nie w pracach naukowych, ale w doświadczeniach klinicznych. Jak choćby terapia mającą na celu afirmację homoseksualnej tożsamości – podkreśla, sprzeciwiając się nazywaniu tej metody „pseudonauką” .
Źródło: Rzeczpospolita
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy