Homoseksualiści nie chcą ugody

2011-09-23 00:00:00
Homoseksualiści nie chcą ugody

Stowarzyszenie „Pracownia różnorodności”, znane głównie z różnego rodzaju inicjatyw promujących homoseksualizm i walkę z tradycyjnym modelem rodziny, odrzuciło propozycję ugody z wiceprecydentem Radomia i radnym PiS i postanowiło złożyć w sądzie prywatny akt oskarżenia.


Na posiedzeniu pojednawczym stawili się wiceprezydent Radomia Ryszard Fałek i radny PiS Sławomir Adamiec. Sprawa dotyczy określenia przez nich w wypowiedziach prasowych homoseksualności mianem "dewiacji".

To słowo nie spodobało się Przemysławowi Szepłockiemu, który złożył przeciwko działaczom prywatny akt oskarżenia o zniesławienie. Domagał się od Fałka i Adamca przeproszenia osób, które – jego zdaniem - mogły poczuć się dotknięte ich wypowiedziami oraz publicznego odwołania wygłoszonych przez nich stwierdzeń.

Fałek i Adamiec byli gotowi przeprosić Szczepłockiego i inne osoby, które mogły poczuć się urażone tymi wypowiedziami. Nie chcieli jednak odwołać swoich opinii na temat orientacji homoseksualnej. Pełnomocnik Fałka podkreślał, że wiceprezydent nie zamierzał nikogo obrazić i dlatego był gotów przeprosić.

Same przeprosiny, bez odwołania wypowiedzi, nie usatysfakcjonowały Szczepłockiego i do ugody nie doszło. Pierwszą rozprawę ze wspomnianego powództwa wyznaczono na 3 listopada. Akt oskarżenia ma charakter prywatny, jako że w polskim prawie nie przewiduje się występowania z urzędu przeciwko osobom oceniającym działalność lub charakter grup społecznych. Wprowadzenia w Polsce tego typu przepisów, rażąco ograniczających wolność wypowiedzi, domaga się lobby homoseksualne.

Źródło: Rp.pl
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.