Human Rights Watch naciska na Maroko, by zaakceptowało sodomię

2008-02-28 00:00:00

Organizacja pozarządowa Human Rights Watch, która od dłuższego czasu zajmuje się promocją zachowań homoseksualnych i aborcji jako „praw” człowieka, obecnie naciska na władze Maroka, by zmieniły prawo, zakazujące sodomii – donosi portal LifeSiteNews.com.

Organizacja ta, we współpracy z Marokańskim Stowarzyszeniem Praw Człowieka, „ponagla” rząd marokański, aby zniósł prawo zakazujące sodomii. Zgodnie z nim osoby, które dopuszczą się tego przestępstwa mogą spędzić w więzieniu 3 lata. Aby wpłynąć na rząd Human Rights Watch zbiera podpisy pod petycją na stronie internetowej.

Kampania została zainicjowana w odpowiedzi na aresztowanie, proces i uwięzienie kilku mężczyzn, którzy uczestniczyli w homoseksualnych „zaślubinach” w mieście Ksar el Kbir. „Przyjęcie weselne”, które rozpoczęło się w prywatnym domu, ostatecznie zakończyło się paradą „małżonków” ulicami miasta. Jeden z mężczyzn miał na głowie welon.

„Uroczystość” ta została sfilmowana i zaprezentowana na stronach internetowych, co oburzyło muzułmanów, których religia podobnie, jak większość innych wyznań, potępia sodomię jako czyn perwersyjny i niemoralny. Film przedstawia jednego mężczyznę ubranego jak kobieta, tańczącego z dwoma uczestnikami ceremonii przed publicznością, pośród której były dzieci. W pewnym momencie widzimy, jak mężczyzna przebrany za „pannę młodą” idzie do pokoju wraz z jednym z tancerzy.

Human Rights Watch w opisie tej sytuacji pomija fakt, że mężczyźni zorganizowali „homoseksualne wesele”, stwierdzając jedynie, że na filmie zarejestrowanym kamerą wideo mamy nagrane „przyjęcie”, w którym uczestniczyli osadzeni w więzieniu mężczyźni. Zdaniem organizacji HRW film „nie zawiera dowodów przemawiających za zaistnieniem aktów seksualnych”.


Organizacja Human Rights Watch traktuje sodomię jako „prawo” i naciska na państwa, by wyeliminowały ze swojego systemu prawnego przepisy zakazujące tego typu praktyk. Takie naciski wywierane są m.in. na Indie, Fidżi, Ugandę i Iran. Organizacja utrzymuje, że międzynarodowe konwencje praw człowieka chronią homoseksualne akty płciowe. Powołuje się ona na nieuprawnioną interpretację tych przepisów dokonaną kilka dekad po ich podpisaniu.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.