Nasze kampanie
 
III Kongres Krucjaty Młodych
1 grudnia 2012 roku odbył się w Warszawie trzeci już ogólnopolski Kongres Krucjaty Młodych, działającej przy Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Kongres zgromadził kilkadziesiąt osób z całej Polski.

Zjazd otworzył wykład ks. Grzegorza Śniadocha z Instytutu Dobrego Pasterza, który przybliżył słuchaczom fundamenty i założenia herezji kwietyzmu – XVII-wiecznego nurtu, który głosił całkowite oparcie się na Bożej łasce i pomocy z równoczesnym zaniechaniem jakichkolwiek działań i czynów ze strony człowieka. Ksiądz Grzegorz Śniadoch przypomniał przy okazji, że prawdziwie katolicka postawa wyraża się w słowach św. Ignacego Loyoli: Tak Bogu ufaj, jakby całe powodzenie spraw zależało tylko od Boga, a nie od ciebie. Tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał to wszystko zdziałać, a Bóg nic.

Drugim z prelegentów był José Antonio Ureta ze Stowarzyszenia na rzecz obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) z Chile. Prelegent przedstawił uczestnikom Kongresu nauczanie Kościoła katolickiego dotyczące apostolatu świeckich. Przypomniał również, że istotą każdego apostolatu świeckich powinno być uświęcanie świata doczesnego i odpieranie inwazji barbarzyństwa, jaką niosą ze sobą kultura i obyczaje współczesnego świata.

Radosną i budującą częścią Kongresu było podsumowanie zainicjowanej przez Krucjatę Młodych akcji „Nie wstydzę się Jezusa”. Swoimi wrażeniami i doświadczeniami dotyczącymi publicznego wyznawania wiary podzielili się z uczestnikami zjazdu dziennikarz telewizyjny Przemysław Babiarz i kompozytor Michał Lorenc. Jako dowód wdzięczności  za swoje świadectwo i zaangażowanie w promocję akcji obaj panowie otrzymali od Krucjaty Młodych srebrne breloki „Nie wstydzę się Jezusa”. Najważniejsze i najbardziej uroczyste podziękowania za opiekę nad całym projektem członkowie Krucjaty skierowali do Najświętszej Maryi Panny, ofiarowując dwa złote breloki – dla sanktuarium w Częstochowie oraz dla Ojca Świętego w Watykanie.
Kongres zwieńczony został przedpremierowym pokazem filmu For ­Greater Glory: The True Story of Cristiada (Dla większej chwały: Prawdziwa historia Cristiady). Obraz opowiada o powstaniu meksykańskich katolików nazywanym Cristiadą (Krucjatą) przeciwko ateistycznej tyranii rewolucyjnych władz Meksyku z lat 1926–1935.