Il Giornale: Bazylika św. Ojca Pio pełna ”symboli masońskich”?

2010-05-07 00:00:00
Il Giornale: Bazylika św. Ojca Pio pełna ”symboli masońskich”?

Bazylika św. Ojca Pio z Pietrelciny w San Giovanni Rotondo, w której niedawno spoczęły jego doczesne szczątki, pełna jest „symboli masońskich”. Pisało już o tym dwa lata temu czasopismo „Chiesa viva”, teraz powraca do tego tematu młody naukowiec, Francesco Colafemmina, w szkicu zamieszczonym w broszurze pod tytułem „Tajemnica kościoła św. Piusa”.

Rozmowę z nim przeprowadził watykanista dziennika „Il Giornale” Andrea Tornielli. Jego podejrzenia budzi już kształt kościoła – muszla Nautilusa (nie św. Jakuba, jak podkreśla). We wnętrzu za symbole masońskie uznać można m. in. arras zatytułowany „Apokalipsa” Rauschenberga, na którym Jeruzalem niebieskie znajduje się już na ziemi, a nad nim dominuje siedmiogłowy Smok, nigdzie natomiast nie ma zwycięskiego Chrystusa.

„W portalu autorstwa Mimmo Paladino znajduje się koziołek z połamanymi nogami, który może symbolizować nowicjusza przyjętego do loży, ozdobionego pięcioramienną gwiazdą. Ołtarz zaprojektowany przez Arnaldo Pomodoro ma kształt odwróconej piramidy, a w alchemii odwrócona piramida wskazuje miejsce, w którym przechowywany jest kamień filozoficzny. Zaś w kasetonie tabernakulum Chrystus ma dłonie zwrócone w dół, co też jest wyraźnym odwołaniem masońskim, symbolizującym w tym przypadku materializm Kościoła” - wyjaśnia Francesco Colafemmina. Dodaje, że nawet jeśli wszystko to jest zbiegiem okoliczności, „problem pozostaje”, ponieważ „nie ma się wrażenia, że weszło się do kościoła”.

Co gorsza, zauważa rozmówca mediolańskiego dziennika, „sanktuarium stało się wzorem dla nowej sztuki sakralnej, skupionej bardziej na sławie architekta, aniżeli na zgodności z duchem liturgii i przesłaniem Ewangelii”. Z projektantem bazyliki św. Ojca Pio, Renzo Piano, współpracował Mario Codognato, który jako kustosz niedawnej wystawy w Neapolu, wystawił ukrzyżowaną kobietę kontrowersyjnego artysty Maurzio Cattelana, co wywołało kolejny skandal.

Źródło: KAI
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.