Indie: ”Szok i ból” po legalizacji homoseksualizmu przez SN w Delhi

2009-07-07 00:00:00
Indie: ”Szok i ból” po legalizacji homoseksualizmu przez SN w Delhi

Pomimo silnych protestów rząd Indii zapowiedział, że nie będzie się odwoływał od niedawnej decyzji Sądu Najwyższego w Delhi, który zezwolił na sodomię między osobami dorosłymi. Ks. Babu Joseph, rzecznik episkopatu Indii powiedział, że Kościół zareagował na orzeczenie sądu „z szokiem i bólem” – informuje portal LifeSiteNews.com.

W zeszłym tygodniu sąd postanowił, że akty homoseksualne pomiędzy dorosłymi osobami za ich zgodą nie są przestępstwem, a obowiązujące od ponad 150 lat prawo zakazujące tego typu czynów przeciw naturze łamie „prawa fundamentalne” i musi zostać dostosowane do konstytucji.

Sprawę o depenalizację aktów homoseksualnych wniosła homoseksualna fundacja Naz, która zaskarżyła art. 377 kodeksu karnego zakazujący czynów seksualnych przeciw naturze. Decyzja sądu w Delhi stanowi precedens, na który z pewnością będą się powoływały sądy w innych regionach Indii.

Zgodnie z nią akty homoseksualne pomiędzy osobami powyżej 18. roku życia, które dobrowolnie je podejmują nie mogą być karane. Zdaniem sądu art. 377 powinien jednak dalej być stosowany w odniesieniu do aktów niedobrowolnych i pedofilii. Sąd również zalecił, by zmienić prawo federalne w tej kwestii w taki sposób, aby je dostosować do obowiązującej konstytucji.

Reakcja ze strony rządu na orzeczenie sądu była ostrożna. Minister sprawiedliwości M. Veerappa Moily powiedział, że zanim skomentuje orzeczenie, chce się dokładnie zapoznać z uzasadnieniem wyroku. Z kolei szef Krajowej Partii Ludowej Lalu Prasad stwierdził w ubiegłą sobotę, że SN dopuścił się „bardzo niebezpiecznej rzeczy”. Jego zdaniem nigdy nie powinno dojść do zalegalizowania aktów homoseksualnych w Indiach.

- Niektórym ludziom mogą się one podobać, mogą się na nie nawet godzić, jednak tego typu rzeczy nie są dopuszczalne w naszym społeczeństwie. One się
nam nie podobają i są bardzo złe – dodał.

Inni politycy zbojkotowali decyzję sądu. Murli Manohar Joshi, były szef Bharatiya Janata Party, stwierdził, że władza do decydowania w tego typu sprawach należy do parlamentu i obywateli, a nie dwóch sędziów. Z kolei przedstawiciel partii muzułmańskiej Mahmood Madani zapowiedział podjęcie debaty w parlamencie federalnym w sprawie przekroczenia przez sąd swoich uprawnień.

Fundacja Naz, która zabiegała o dekryminalizację homoseksualizmu pod pretekstem walki z AIDS, jest organizacją pozarządową ściśle powiązaną z Amnesty International i International Gay and Lesbian Human Rights Comission, które lobbują na rzecz praw wspólnoty LGBT w parlamencie europejskim.

Również przedstawiciele wspólnot religijnych zapowiedzieli ostrą walkę, jeśli rząd spróbuje znieść art. 377 kodeksu karnego.

Ks. Babu Joseph, rzecznik episkopatu Indii powiedział, że Kościół zareagował na orzeczenie sądu „z szokiem i bólem”.

Ks. Dominic Emmanuel z archidiecezji w Delhi przypomniał, że Kościół nie potępia osób ze skłonnościami homoseksualnymi, ale potępia takie czyny. - Jesteśmy głęboko przekonani, że seks pomiędzy partnerami tej samej płci jest niemoralny, nienaturalny i nieetyczny – podkreślił hierarcha.

Z kolei Katolickie Forum Świeckich zapowiedziało, że będzie się odwoływać od decyzji sądu, gdyż obawia się, że wraz z legalizacją homoseksualizmu zalegalizuje się także pornografię, gwałty, kazirodztwo, wykorzystywanie dzieci, prostytucję itp.

Chociaż kwestia sodomii wciąż pozostaje tematem tabu w społeczeństwie Indii, ruch homoseksualny dokonał inwazji na ten kraj współpracując z takimi organizacjami jak National AIDS Control Organistion, The Law Comission of India, The Union Health Ministry, The National Human Rights Commission i The Planning Commission of India.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.