Indie: hinduiści zniszczyli 20 świątyń
2008-09-16 00:00:00
20 kościołów w indyjskim stanie Karnataka zniszczyli fundamentaliści hinduistyczni w niedzielę 14 września. Dowodzi to, że wbrew zapewnieniom władz stanowych antychrześcijańskie rozruchy wcale się nie zakończyły – stwierdza Radio Watykańskie. W atakach na chrześcijan biorą udział także funkcjonariusze policji.
Napastnicy, którzy wtargnęli do kaplicy adoracji przy klasztorze sióstr klarysek sprofanowali Najświętszy Sakrament i zdemolowali jej wnętrze. Wierni, którzy próbowali stawić im opór, zostali dotkliwie pobici. Pojawiły się głosy, że miejscowa policja wiedziała o planowanych atakach i nie zrobiła nic, by im zapobiec.
Co więcej – informuje Radio Watykańskie – jedna z zakonnic została pobita przez policjantów, gdy udawała się na wieczorną Mszę św. Policjanci zaatakowali też chrześcijan, którzy pełnili wartę wokół kościołów w obawie przed atakami fundamentalistów. Władze negują, że ofiarą padły świątynie chrześcijańskie, twierdząc, że hinduiści zaatakowali tylko siedziby pentakostalnych sekt.
– Jeśli policja wiedziała o planowanych atakach i nic nie zrobiła, by je powstrzymać, nie ma dla nas żadnej nadziei – komentuje niedzielne zajścia, kanclerz kurii w Mangalurze. Wszystko wskazuje na to, że radykalna partia Baratija Dżanata, która dąży m.in. do wprowadzenia w całych Indiach tak zwanej ustawy przeciwko konwersjom, podżega hinduistów do prowadzenia systematycznej antychrześcijańskiej kampanii – zaznacza rozgłośnia watykańska.
Źródło: Radio Watykańskie
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.