Indie: władze Bombaju zapowiedziały usunięcie krzyży z ulic miasta
2011-03-07 00:00:00
Usunięcia krzyży i kapliczek z miejsc publicznych w chrześcijańskiej dzielnicy Bombaju chcą jego władze miejskie. Rozbiórka ma się dokonać pod pretekstem realizacji nowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta. Projekt władz wzbudził natychmiast protesty chrześcijan – informuje Radio Watykańskie.
Władze Bombaju rozlepiły na przydrożnych krzyżach i kapliczkach ulotki informujące o decyzji ich usuwania z ulic. Według niepotwierdzonych danych zagrożone rozbiórką są także kaplice. Administracja powołuje się na decyzję stanowego Sądu Najwyższego z 2009 r. o usuwaniu nielegalnych budowli religijnych, jeśli utrudniają one ruch uliczny.
Mieszkańcy przypominają, że krzyże postawiono w zgodzie z prawem, a większość z nich ma wartość historyczno-zabytkową. Oburzeni chrześcijanie zwracają ponadto uwagę, że władze stosują podwójne standardy. Nie naklejono bowiem informacji o rozbiórce na obiektach kultu hinduistycznego i muzułmańskiego, które znalazły się na rządowej liście budowli religijnych uznanych za postawione nielegalnie.
Abraham Mathai, z rządowej komisji do spraw mniejszości, komentuje: „Społeczność chrześcijańska w Bombaju czuje, że staje się celem ataku”.
W obronie krzyży chrześcijanie przygotowują dokumenty świadczące o tym, że krzyże postawiono przed wieloma laty, a władze wyraziły wówczas na to zgodę. W związku z groźbą usunięcia krzyży, przedstawiciele chrześcijan spotkali się już z premierem rządu stanu Maharasztra. W wyniku rozmów wstrzymał on na miesiąc decyzję o rozbiórce.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.