Indonezyjskie wydawnictwo przeprasza za obrazę uczuć chrześcijan

2008-02-06 00:00:00
Indonezyjskie wydawnictwo przeprasza za obrazę uczuć chrześcijan

Jeden z głównych indonezyjskich tygodników – „Tempo” – przeprosił chrześcijan za okładkę, na której przedstawił scenę Ostatniej Wieczerzy z postacią gen. Suharto w miejscu Jezusa. Wokół dyktatora przedstawieni zostali jego synowie na miejscach Apostołów.

Numer z kontrowersyjną okładką ukazał się 4 lutego br., powodując oburzenie i protesty chrześcijańskiej mniejszości żyjącej w tym kraju. Duchowni chrześcijańscy udali się wczoraj do siedziby tygodnika, aby wyrazić swoje niezadowolenie.

W związku z tym grupa prasowa Tempo, na pierwszej stronie dzisiejszego wydania swojego dziennika „Koran Tempo” wydrukowała wielkimi tytuł: „Magazyn tempo przeprasza” z podtytułem „nie mieliśmy zamiaru ranić chrześcijan”.

„Po prostu byliśmy zainspirowani kompozycją obrazu Leonarda a nie jego znaczeniem czy kontekstem odnoszącym się do Świętej Biblii” – wyjaśnił redaktor naczelny magazynu „Tempo” Toriq Hadad w oficjalnym oświadczeniu.

Chrześcijanie stanowią 10 proc. ludności, tego największego muzułmańskiego kraju świata.

Były prezydent Suharto zmarł 27 stycznia. Mimo kontrowersji związanych z korupcją i nepotyzmem, dzięki którym jego dzieci cieszą się fortunami liczonymi w milionach dolarów, Suharto został pochowany z honorami głowy państwa.

Źródło: KAI
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.