Indonezyjskie wydawnictwo przeprasza za obrazę uczuć chrześcijan

2008-02-06 00:00:00
Indonezyjskie wydawnictwo przeprasza za obrazę uczuć chrześcijan

Jeden z głównych indonezyjskich tygodników – „Tempo” – przeprosił chrześcijan za okładkę, na której przedstawił scenę Ostatniej Wieczerzy z postacią gen. Suharto w miejscu Jezusa. Wokół dyktatora przedstawieni zostali jego synowie na miejscach Apostołów.

Numer z kontrowersyjną okładką ukazał się 4 lutego br., powodując oburzenie i protesty chrześcijańskiej mniejszości żyjącej w tym kraju. Duchowni chrześcijańscy udali się wczoraj do siedziby tygodnika, aby wyrazić swoje niezadowolenie.

W związku z tym grupa prasowa Tempo, na pierwszej stronie dzisiejszego wydania swojego dziennika „Koran Tempo” wydrukowała wielkimi tytuł: „Magazyn tempo przeprasza” z podtytułem „nie mieliśmy zamiaru ranić chrześcijan”.

„Po prostu byliśmy zainspirowani kompozycją obrazu Leonarda a nie jego znaczeniem czy kontekstem odnoszącym się do Świętej Biblii” – wyjaśnił redaktor naczelny magazynu „Tempo” Toriq Hadad w oficjalnym oświadczeniu.

Chrześcijanie stanowią 10 proc. ludności, tego największego muzułmańskiego kraju świata.

Były prezydent Suharto zmarł 27 stycznia. Mimo kontrowersji związanych z korupcją i nepotyzmem, dzięki którym jego dzieci cieszą się fortunami liczonymi w milionach dolarów, Suharto został pochowany z honorami głowy państwa.

Źródło: KAI
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.