Ingrid Betancourt o pociesze jaką podczas uwięzienia znajdowała w religii
2008-07-11 00:00:00
Była kandydatka na prezydenta Kolumbii Ingrid Betancourt, która przez sześć lat była więziona przez partyzantów wyznała, iż ten czas znacznie umocnił ją w wierze. „Często jedyną osobą, z którą mogłam rozmawiać, była Matka Boska”, powiedziała uwolniona przed kilkoma dniami Betancourt. Dodała, że Matka Boska zawsze jej „bardzo pomagała”.
Francuska gazeta poinformowała, że pani Betancourt zamierza udać się w najbliższą sobotę z pielgrzymką do Lourdes. Już w minioną niedzielę modliła się w pielgrzymkowym kościele Sacre-Coeur na paryskim Montmartre. Według informacji „La Croix”, w sierpniu zamierza udać się do Watykanu mając nadzieję, że przyjmie ją Benedykt XVI.
Kolumbijska polityk powiedziała, że trudno jest kochać swoich wrogów, ale otrzymała wsparcie w Chrystusie. Wielki pokój, jaki otrzymała od Boga, pozwolił jej wyzbyć się nienawiści do porywaczy. Mogła się opanować tak dalece, że nawet kiedy siadał przed nią okrutny komendant, zdobywała się na uśmiech.
Również w rozmowie z tygodnikiem „La Vie” była polityk kolumbijska powiedziała, że przez cały czas, kiedy była przetrzymywana przez porywaczy, czuła, że „Bóg trzyma ją za rękę”. Przez pierwsze dwa lata tłumaczyła sobie, że to porwanie jest karą za grzechy, później nauczyła się znosić swój los. Natomiast dla czasopisma „Pelerin” pani Betancourt powiedziała, że bardzo ją odmieniła modlitwa.
46-letnia Ingrid Betancourt została porwana 23 lutego w 2002 r. przez rebeliantów z Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC) podczas kampanii wyborczej. W Kolumbii znana była jako działaczka polityczna i aktywistka na rzecz praw człowieka, walczyła z korupcją, niesprawiedliwością społeczną i handlem narkotykami. Do 2 lipca br. była jednym z najbardziej znanych zakładników spośród kilku tysięcy osób uprowadzonych przez członków Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii FARC. Kolumbijskie siły zbrojne uratowały ją wraz z 14 innymi zakładnikami.
Źródło: KAI
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.