Przed kościołem Matki Boskiej Fatimskiej w Mosulu na północy Iraku wybuchł 13 lipca rano samochód pułapka. Atak łączy się z serią niedzielnych zamachów w Bagdadzie. W eksplozjach przed siedmioma kościołami chaldejskimi zginęły tam 4 osoby, a przynajmniej 32 zostały ranne.
Wczorajszy wybuch nie pociągnął prawdopodobnie za sobą ofiar. Wiadomo, że kościół Matki Boskiej Fatimskiej został w dużej mierze zniszczony, ucierpiał również stojący obok szyicki meczet. Żadna z organizacji nie wzięła dotychczas odpowiedzialności za zamachy.
Chaldejski biskup pomocniczy Bagdadu Shlemon Warduni nie ma wątpliwości, że wszystkie ataki wiążą się ze sobą i zostały wcześniej dobrze przemyślane. Hierarcha wyraził niepokój, że zamachy przyczynią się do nowej fali emigracji chrześcijan z kraju. Wezwał również światowych polityków do „otrząśnięcia się z apatii” i działań na rzecz pokoju.
Według źródeł AsiaNews, wiele kościołów i klasztorów w kraju otrzymało listy zawierające groźby ataków. Warunki bezpieczeństwa w Iraku znacznie się pogorszyły od czasu, gdy dwa tygodnia temu z ulic miast zniknęli amerykańscy żołnierze. W ramach ewakuacji sił Stanów Zjednoczonych wycofali się oni do 13 baz rozmieszczonych na terenie kraju.
Jak podała agencja MISNA, od początku amerykańskiej inwazji w 2003 r. liczba chrześcijan w liczącym ok. 28 mln mieszkańców Iraku spadła z 1,7 mln do ok. 500 tys. W obawie przed prześladowaniami wyznawcy Chrystusa masowo uciekają do innych państw.
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!