– W nadprzestrzeni można zniszczyć prawa, które zostały utworzone przez aparat bezpieczeństwa wroga i atakować jego strategie – mówił Hassan Abbasi z Irańskiej Straży Rewolucyjnej podczas konferencji zorganizowanej przez grupę „Cyber Hezbollah”. Konferencja pod hasłem „Clicks of Resistance” miała upamiętnić początek wojny irańsko-irackiej z 1980 r. Abbasi zaznaczył, że Internet powinien być postrzegany jako pole bitwy. Przedstawiciele islamskiego dżihadu dyskutowali nad sposobami prowadzenia skutecznej wojny z „niewiernymi” za pośrednictwem Internetu.
Według irańskiej strony internetowej The Cultural Website of Martydom and Sacrifice, „Cyber Hezbollah” zorganizował konferencję „ku chwale cyberdziałaczy, upowszechniających kulturę męczeństwa i dżihadu w cyberprzestrzeni". Agencja Far News poinformowała, że celem spotkania było rozpoznanie możliwości muzułmańskich hakerów w zakresie prowadzenia wojny cybernetycznej przeciwko USA i Izraelowi.
Najważniejszy wykład podczas konferencji wygłosił Abbasi, który jest uważany za jednego z głównych teoretyków radykalnego skrzydła irańskiego rządu. Abbasi ostrzegał przed szpiegowaniem irańskich stron internetowych przez US National Security Agency.
Podczas konferencji, w której uczestniczyli przede wszystkim studenci, Abbasi ostrzegał, że wszelkie informacje, które zamieszcza się na blogu, stronie internetowej lub portalu społecznościowym są monitorowane przez wrogów Iranu, prowadzących wojnę przeciwko muzułmańskim wspólnotom i islamowi. Stwierdził ponadto, że amerykańska agencja bezpieczeństwa narodowego faktycznie kontroluje cały Internet. Abbasi zaapelował do słuchaczy, by głosili orędzie muzułmańskie w cyberprzestrzeni.
Według ekspertów, konferencja ta miała posłużyć do rekrutacji wojowników cyber-dżihadu. Gholam-Reza Jalali, szef irańskiej Organizacji Biernego Oporu (Passive Resistance Organization) ogłosił utworzenie irańskich centrów dowodzenia cyberwojną, które mają podjąć działania w cyberprzestrzeni przeciwko potencjalnym wrogom.
Jalali wezwał hakerów do pomocy w głoszeniu idei islamskiej republiki w świecie. Stwierdził ponadto, że ustanowienie cybernetycznych centrów dowodzenia w USA i w Niemczech wyraźnie pokazuje, że świat koncentruje się na wojnie cybernetycznej. Dodał, że wirus Stuxnet, który zaatakował irański program jądrowy, był próbą efektywności prowadzenia cyberwojny. Incydent ten, jego zdaniem, doprowadził do większej koordynacji i współpracy aparatu bezpieczeństwa oraz wywiadu w Iranie. Po tym zdarzeniu, różne instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo wewnętrzne i wymiar sprawiedliwości skoncentrowały się na szkoleniach w zakresie prowadzenia wojny w cyberprzestrzeni.
Źródło: WorldNetDaily.com, AS
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy