Iran: przygotowania do cyberwojny

2011-12-18 00:00:00
Iran: przygotowania do cyberwojny


W nadprzestrzeni można zniszczyć prawa, które zostały utworzone przez aparat bezpieczeństwa wroga i atakować jego strategie – mówił Hassan Abbasi z Irańskiej Straży Rewolucyjnej podczas konferencji zorganizowanej przez grupę „Cyber Hezbollah”. Konferencja pod hasłem „Clicks of Resistance” miała upamiętnić początek wojny irańsko-irackiej z 1980 r. Abbasi zaznaczył, że Internet powinien być postrzegany jako pole bitwy. Przedstawiciele islamskiego dżihadu dyskutowali nad sposobami prowadzenia skutecznej wojny z „niewiernymi” za pośrednictwem Internetu.


Według irańskiej strony internetowej The Cultural Website of Martydom and Sacrifice, „Cyber Hezbollah” zorganizował konferencję „ku chwale cyberdziałaczy, upowszechniających kulturę męczeństwa i dżihadu w cyberprzestrzeni". Agencja Far News poinformowała, że celem spotkania było rozpoznanie możliwości muzułmańskich hakerów w zakresie prowadzenia wojny cybernetycznej przeciwko USA i Izraelowi.

Najważniejszy wykład podczas konferencji wygłosił Abbasi, który jest uważany za jednego z głównych teoretyków radykalnego skrzydła irańskiego rządu. Abbasi ostrzegał przed szpiegowaniem irańskich stron internetowych przez US National Security Agency.

Podczas konferencji, w której uczestniczyli przede wszystkim studenci, Abbasi ostrzegał, że wszelkie informacje, które zamieszcza się na blogu, stronie internetowej lub portalu społecznościowym są monitorowane przez wrogów Iranu, prowadzących wojnę przeciwko muzułmańskim wspólnotom i islamowi. Stwierdził ponadto, że amerykańska agencja bezpieczeństwa narodowego faktycznie kontroluje cały Internet. Abbasi zaapelował do słuchaczy, by głosili orędzie muzułmańskie w cyberprzestrzeni.

Według ekspertów, konferencja ta miała posłużyć do rekrutacji wojowników cyber-dżihadu. Gholam-Reza Jalali, szef irańskiej Organizacji Biernego Oporu (Passive Resistance Organization) ogłosił utworzenie irańskich centrów dowodzenia cyberwojną, które mają podjąć działania w cyberprzestrzeni przeciwko potencjalnym wrogom.

Jalali wezwał hakerów do pomocy w głoszeniu idei islamskiej republiki w świecie. Stwierdził ponadto, że ustanowienie cybernetycznych centrów dowodzenia w USA i w Niemczech wyraźnie pokazuje, że świat koncentruje się na wojnie cybernetycznej. Dodał, że wirus Stuxnet, który zaatakował irański program jądrowy, był próbą efektywności prowadzenia cyberwojny. Incydent ten, jego zdaniem, doprowadził do większej koordynacji i współpracy aparatu bezpieczeństwa oraz wywiadu w Iranie. Po tym zdarzeniu, różne instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo wewnętrzne i wymiar sprawiedliwości skoncentrowały się na szkoleniach w zakresie prowadzenia wojny w cyberprzestrzeni.

Źródło: WorldNetDaily.com, AS

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.