Irlandia: Episkopat zachęca do masowego udziału w dorocznym marszu dla życia

2011-07-01 00:00:00
Irlandia: Episkopat zachęca do masowego udziału w dorocznym marszu dla życia


Marsz dla Życia rozpocznie się w Garden of Remembrance w Parnell Park. – Życie jest naszym najcenniejszym darem – przekonuje bp Filip Boyce z diecezji Raphoe, nazywając marsz „celebracją życia”. Jego zdaniem to jest opowiedzenie się po stronie Bożego daru życia.

Irlandia jest jednym z nielicznych państw na świecie, w których aborcja jest zakazana, chociaż nie ustają naciski ze strony UE, Wielkiej Brytanii i ONZ, by umożliwić kobietom zabijanie dzieci nienarodzonych.

W ub. roku w Marszu dla Życia wzięło udział ponad 4 tys. osób. Tym razem biskupi zachęcają do jeszcze większego udziału obywateli. „Jestem szczęśliwy i zaszczycony tym, że mogę wyrazić moje jednoznaczne poparcie dla tegorocznego Marszu dla Życia” – napisał w specjalnym oświadczeniu skierowanym do organizatorów biskup Noel Treanor z diecezji Down i Connor.

Organizatorzy marszu, chcąc w większym stopniu zachęcić młodzież do udziału w imprezach broniących życia dzieci nienarodzonych, na początku tego roku zainicjowali serię konkursów, m.in. konkurs plastyczny na wykonanie pracy pod tytułem „Życie jest cenne”.

W szybko zmieniającym się społeczeństwie jedną z wartości, którą musimy podtrzymywać z nieustanną czujnością jest szacunek dla życia na każdym etapie jego istnienia. Życie jest bardzo cennym darem. Zasługuje na szacunek, pielęgnację i ochronę. Popieram te wartości i popieram tych, którzy podzielają te ideały – mówił ostatnio bp Martin Drennan z diecezji Galway. – Mam nadzieję, że jak w ub. roku, będzie to uroczyste, prawdziwe święto wielkiego daru życia, który dał nam Bóg – dodawał.

Jego Świątobliwość Papież Benedykt XVI zapewnił organizatorów i uczestników o swoim wsparciu i modlitwie.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.