Irlandia: urodziła zdrowe sześcioraczki wbrew zaleceniom lekarzy

2009-06-16 00:00:00

Lekarze próbowali namówić pierwszą w historii Irlandii Północnej kobietę, która urodziła sześcioraczki, do usunięcia części płodów – poinformowała „Rzeczpospolita”.

Ursula, Austin, Shannon, Karla, Eoghan i Kerrie przyszły na świat miesiąc temu za pomocą cesarskiego cięcia. Prawie 14 tygodni przed terminem. Poród przeprowadził 30-osobowy zespół lekarzy z Królewskiego Szpitala Położniczego w Belfaście. To pierwsze sześcioraczki, które urodziły się w Irlandii Północnej, oraz pierwsze, które przyszły na świat w Wielkiej Brytanii od 1983 roku – podaje dziennik.

Dzieci zostały poczęte w sposób naturalny, bez użycia metody in vitro. Ich rodzice - Nuala i Austin Conway z Dunamore w hrabstwie Tyrone, ujawnili, że  wcześniej lekarze próbowali ich namówić do zabicia części dzieci.

Lekarze doradzali mi, bym usunęła część płodów – wyznała 26-letnia matka sześcioraczków w rozmowie z brytyjską rozgłośnią BBC. Lekarze próbowali jej wmówić, że ciąża może zagrozić jej zdrowiu i życiu. Oboje rodzice nie dali się jednak przekonać. – Wiedzieliśmy, czego chcemy. Te dzieci są dla nas cudownym darem od Boga. Byliśmy gotowi przyjąć, wszystko, co by nam dał – wyznała Conway, która jest głęboko wierzącą katoliczką, w rozmowie z brytyjską gazetą „Sunday Express”. Aborcję w Irlandii Północnej dopuszcza się jedynie, gdy ciąża może zagrażać życiu i zdrowiu matki – przypomniała „Rz”.

Matka sześcioraczków wyznała, że o dzieci starali się z mężem od trzech lat. – Modliłam się o nie. Byłam oszołomiona, kiedy dowiedziałam się, że urodzę szóstkę dzieci. Kocham je wszystkie – wyznała.

Źródło: „Rzeczpospolita”
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.