Izrael zezwala na adopcję dzieci przez pary tej samej płci
2008-03-26 00:00:00
Sąd rodzinny w Tel Aviwie orzekł ostatnio, że homoseksualiści Giora Shavit i Avi Shadiv, stanowiący „parę gejowską” mogą uznawać się za prawnych „ojców” adoptowanego przez nich syna – donosi portal LifeSiteNews.com. Postanowienie to jest owocem decyzji podjętej w lutym br. przez ministra sprawiedliwości, zezwalającej na adopcję dzieci przez pary homoseksualne.
– Dzisiaj obserwujemy więcej alternatywnych rodzin akceptowanych przez społeczeństwo i dowodzi to tego, że każdy ma prawo do wychowywania dzieci zgodnie z takim stylem życia, jaki wybierze – stwierdził po wydaniu orzeczenia przez sąd Ira Hadir, pełnomocnik homoseksualistów. Wyraził on również nadzieję, że ten precedensowy wyrok utoruje drogę innym parom jednopłciowym, które wpiszą się na listę osób, chcących adoptować dzieci.
Na początku lutego minister sprawiedliwości Izraela Meni Mazuz skierował oświadczenie do ministerstwa spraw socjalnych, w którym stwierdził, że pary homoseksualne mogą adoptować dzieci. – Nie ma żadnych przeciwwskazań, które nakazywałyby przyjąć, że zaadoptowanie dziecka przez parę tej samej płci, nie jest w najlepszym interesie adoptowanego – stwierdził Mazuz.
Decyzja ministra sprawiedliwości spowodowała zatroskanie o dobro dzieci adoptowanych przez pary homoseksualne. – Dwie kobiety nie mogą zająć miejsca tradycyjnej matki i ojca. Kobieta nie może zastąpić ojca, a dziecko ojca potrzebuje – stwierdził poprzedni minister spraw społecznych Avraham Ravitz.
– W tradycyjnej rodzinie dziecko ma lepszą szansę na zdrowe dorastanie. Czyż nie chcemy, aby następna generacja budowała tradycyjne rodziny? W jaki sposób będą to robić, skoro nie będą mieli od kogo się tego nauczyć? – pyta Ravitz.
W grudniu Sąd Najwyższy orzekł, że ministerstwo spraw wewnętrznych musi zarejestrować wszystkich partnerów biologicznych matek-lesbijek jako matek adopcyjnych. Decyzja ta została wydana w związku ze sprawą Nicole i Ruty Berner-Kadish.
W 1996 r. władze w Kalifornii uznały Nicole za rodzica biologicznego syna jej partnerki. Kiedy homoseksualna para po raz pierwszy przybyła do Izraela, w kraju odmówiono uznania Nicole za matkę. W 2000 r. Sąd Najwyższy unieważnił decyzję ministra spraw wewnętrznych, który stwierdził, że Nicole nie może być matką, ponieważ izraelskie prawo definiuje małżeństwo jako związek pomiędzy jedną kobietą i jednym mężczyzną.
Chociaż izraelskie prawo wciąż nie zezwala na zawieranie w kraju „kontraktów małżeńskich” pomiędzy osobami tej samej płci, to jednak decyzja Sądu z listopada 2006 r. nakazuje uznać takie związki zawarte w innych krajach.
W Izraelu w ciągu dwóch ostatnich dziesięcioleci znacznie wzrosło poparcie państwa dla praktyk homoseksualnych. W 1988 r. uznano stosunki homoseksualne za legalne. W 1992 r. rząd przyjął prawo chroniące homoseksualistów przed dyskryminacją w miejscach pracy. W czerwcu 2007 r. Jerozolima stała się świadkiem pierwszej parady gejowskiej. Jednocześnie podobne parady odbywają się w Tel Aviwie od 1998 r.
Parady te jednak wywołują sporo zamieszania. W listopadzie 2006 r. synagoga w Tel Aviwie Geulat Yisrael została sprofanowana napisami graffiti „Jeśli my nie możemy maszerować w Jerozolimie, wy nie będziecie mogli chodzić po Tel Aviwie.” W związku z tą profanacją i zamieszkami ulicznymi, w których uczestniczyły setki ortodoksyjnych Żydów, policja zażądała, aby parada w Jerozolimie nie odbyła się ze względu na bezpieczeństwo publiczne.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.