Jamajka: w obronie nienarodzonych

2011-12-29 00:00:00
Jamajka: w obronie nienarodzonych


Na Jamajce powstaje Ośrodek Świętych Młodzianków dla Kobiet w Kryzysie. Jest to najnowsza inicjatywa Misjonarzy Ubogich w ramach ich akcji obrony życia. Jak informuje Radio Watykańskie, powstałe 30 lat temu zgromadzenie Misjonarzy Ubogich podjęło kampanię w odpowiedzi na międzynarodowe naciski, wywierane na władze wyspiarskiego kraju celem zmiany ustawy aborcyjnej.

Ojciec Richard Ho Lung, założyciel zgromadzenia, zorientował się, że pewne organizacje uzależniają pomoc humanitarną dla Jamajki od tego, czy tamtejsze prawo stanie się bardziej proaborcyjne. Kapłan stwierdził, iż nie wystarcza samo mówienie, że aborcja jest zła, ani prawny zakaz dokonywania jej „na życzenie”. Zresztą ze względów etycznych niedozwolona jest ona także w razie gwałtu czy zagrożenia zdrowia, choćby prawo na nią zezwalało.

Założyciel Misjonarzy Ubogich uznał, że matkom trzeba dać alternatywę aborcji przez konkretną pomoc. Jego zgromadzenie przy wsparciu finansowym papieskiej fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, podjęło w stolicy Jamajki Kingston budowę Ośrodka Świętych Młodzianków dla Kobiet w Kryzysie. Ma on zostać otwarty w przyszłym miesiącu. Będą w nim stałe miejsca dla 20 matek z dziećmi, a 200 innych będzie mogło otrzymać pomoc w ciągu dnia.

Niecały rok temu jako rezultat prowadzonej przez Misjonarzy Ubogich kampanii pro-life powstała wspólnota sześciu sióstr troszczących się o matki oczekujące dziecka. Co tydzień obejmują one opieką w klinice 80 do 100 kobiet w ciąży.

Prawo Jamajki zezwala na aborcję, ale tylko w przypadku wad rozwojowych płodu, zagrożenia zdrowia matki albo kiedy poczęcie jest skutkiem gwałtu czy kazirodztwa. Misjonarze Ubogich zorganizowali kampanię wśród pracowników służby zdrowia, nauczycieli i studentów różnych wyznań chrześcijańskich, by przeciwdziałali liberalizacji ustawy. Rząd zrezygnował z planów zmiany prawa aborcyjnego, gdy okazało się, że 65 proc. Jamajczyków jest temu przeciwnych.

Źródło: Radio Watykańskie

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.