W Japonii, w kraju o najszybciej starzejącym się społeczeństwie na świecie, ministerstwo zdrowia zezwoliło na sprzedaż pigułki poronnej NorLevo.
Pigułka NorLevo została dopuszczona do sprzedaży na rynku japońskim 23 lutego br. Na rynku europejskim specyfik ten pojawił się w 1999 r. Obecnie jest dostępny w sumie w 50 państwach na świecie.
Wynalazcą i producentem specyfiku jest europejska firma farmaceutyczna HRA Pharma. Wyjaśnia ona na swojej stronie internetowej, że zawarty w pigułce składnik levonogestrel działa poprzez kilka mechanizmów, zaburzając m.in. rytm owulacji i zmieniając błonę macicy. Pigułka uniemożliwia implantację zarodka i powoduje jego obumarcie.
HRA Pharma jako skutki uboczne stosowania pigułki wymienia: „nudności i wymioty, zawroty głowy, zmęczenie, ból głowy, ból podbrzusza, tkliwość piersi, krwawienia z narządów rodnych itp.”
Liczne badania wskazują, że stosowanie leków antykoncepcyjnych powoduje szereg negatywnych konsekwencji dla zdrowia. Przykładowo, wyniki badań opublikowane w New England Journal of Medicine podają, że kobiety stosujące pigułki zawierające lewonorgestrel, były 2,4 razy bardziej narażone na atak serca w porównaniu z kobietami nie stosującymi ich.
Japońskie władze, mimo katastrofalnej sytuacji demograficznej, popierają kulturę antykoncepcyjną. W ub. roku na 1,07 mln urodzeń przypadło aż 1,19 mln zgonów. To najwyższa liczba zgonów zarejestrowana od 1947 r., tj. od kiedy zaczęto prowadzić ewidencję ludności.
W 2010 r. populacja Japonii skurczyła się o 123 tys. osób. W listopadzie 2010 r. tygodnik „The Economist” zauważył, że Japonia „to najszybciej starzejące się społeczeństwo na Ziemi i pierwszy duży kraj w historii, który zaczął szybko kurczyć się z przyczyn naturalnych Jako przyczyny takiego stanu rzeczy, podawał powszechne przywiązanie do stosowania antykoncepcji, aborcję, a także skłonność do odkładania małżeństwa na później. W Japonii żyje wielu tzw. singli.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS