Libijski przywódca Muammar Kadafi odwiedził rzymski uniwersytet La Sapienza. Wizycie lewicowego satrapy towarzyszyły protesty studentów, którzy domagali się dymisji rektora. W styczniu 2008 roku wizytę na tym uniwersytecie musiał odwołać papież Benedykt XVI – wówczas ostrymi protestami zagroziła grupka lewicowych naukowców i studentów.
Kadafi przybył do Włoch z oficjalną wizytą. Już na kilka godzin przed jego pojawieniem się na uniwersytecie La Sapienza, studenci urządzili pikietę i demonstrację. Wznosili okrzyki "hańba" i "zamachowiec" oraz rzucali w policję świecami dymnymi.
Kiedy Kadafi wchodził do audytorium największej uczelni w Europie, został wygwizdany przez setki manifestantów. W stronę kolumny samochodów rzucano czerwoną farbą i jajkami. W środku auli Kadafi powitany został zaś owacyjnie – informuje serwis internetowy dziennika „Rzeczpospolita”.
Studenci domagali się dymisji rektora uniwersytetu profesora Luigiego Fratiego. – Na La Sapienza nie ma inkwizycji i nie ma cenzury – odpowiedział protestującym rektor tłumacząc swą decyzję o zaproszeniu libijskiego lidera. Podkreślił, że każdy ma na tej uczelni zagwarantowane prawo swobodnej wypowiedzi i przedstawienia swych poglądów w "cywilizowany sposób".
Jednak nie każdy może odwiedzić rzymski uniwersytet La Sapienza. 18 miesięcy temu z wizyty na tej, założonej przez papieży, kościelnej niegdyś uczelni, musiał zrezygnować Benedykt XVI. Stało się tak, po protestach grupki owładniętych antykatolicką fobią radykalnych lewicowców – zaledwie 67 spośród 4500 wykładowców oraz kilkuset ze 130 tysięcy studentów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...