Kalendarze „365 dni z Maryją” trafiły do Polaków we Lwowie

2024-12-09 00:00:00
Kalendarze „365 dni z Maryją” trafiły do Polaków we Lwowie

W niedzielę 8 grudnia, po sumie w archikatedrze lwowskiej, podczas spotkania Katolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, rozdane zostały kalendarze „365 dni z Maryją”, wydane przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi. W nowym 2025 roku to piękne wydawnictwo, dzięki naszym Przyjaciołom i Darczyńcom, przyozdobi domy niemal 100 polskich rodzin, zamieszkałych we Lwowie i okolicy.

 

Lwowska archikatedra – miejsce wyjątkowe

 

Spotkania Katolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, tworzonego głównie przez Polaków z Ziemi Lwowskiej, odbywają się regularnie dzięki gościnności gospodarzy bazyliki archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. To miejsce wyjątkowe w historii naszej Ojczyzny.

 

Budowę świątyni przy południowo-zachodnim narożniku lwowskiego rynku rozpoczęto ok. 1360 roku za panowania króla Kazimierza III Wielkiego. W lwowskiej świątyni śluby lwowskie złożył król Jan II Kazimierz Waza 1 kwietnia 1656 roku, w czasie potopu szwedzkiego, podczas mszy świętej odprawianej przez nuncjusza Pietro Vidoniego przed obrazem Matki Bożej Łaskawej. Spotkania Polaków z Katolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Lwowie mają więc wyjątkową atmosferę i są okazją do wspólnych rozmów naszych rodaków, którzy uniknęli wysiedlenia z Lwowa po II wojnie światowej.

 

Pamiętamy o rodakach

 

Pomoc charytatywna i przekazanie wydawnictw w języku polskim jest dla rodzin polskich szczególną formą wsparcia oraz okazaniem pamięci i łączności ponad granicami.

Wydany na 2025 rok kalendarz, noszący jak zawsze tytuł „365 dni z Maryją, ukazuje polskie sanktuaria maryjne, dzięki czemu każdy miesiąc będzie dla odbiorców kalendarza inspiracją do pogłębiania własnej duchowej podróży i otwarcia się na Bożą obecność. Kalendarz Maryjny na 2025 rok ukazuje się już po raz 24, dzięki wsparciu Darczyńców i Przyjaciół Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

 

Pielgrzymowanie z kalendarzem

 

W czasie działań wojennych, gdy Polacy mieszkający na Ukrainie narażeni są na utratę życia i zdrowia oraz mają problemy z podróżowaniem, poznanie polskich sanktuariów maryjnych jest daniem wytchnienia i nadziei, a jednocześnie zachętą do modlitwy.

Jak czytamy w opisie kalendarza na stronie internetowej naszego stowarzyszenia: Pielgrzymowanie do miejsc świętych jest jednym z takich właśnie wyrazów - pielęgnowania i pogłębiania duchowości katolickiej, a zarazem oddawania należnej czci Matce Zbawiciela. Wędrując po kartach tego kalendarza, poznamy nie tylko sanktuaria znane z licznych pielgrzymek, ale także te mniej popularne, ukryte w zakątkach naszego kraju, a równie pełne duchowego bogactwa. Każde sanktuarium to inna historia — miejsca cudów, modlitwy i ludzkich wzruszeń, które na przestrzeni lat przyciągały wiernych szukających ukojenia.

 

piotrskarga.pl

Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.
O tym nie usłyszą Państwo w mediach głównego nurtu! Zapraszamy na serię spotkań, podczas których odsłaniamy kulisy i mechanizmy planu wprowadzenia ideologicznej cenzury na masową skalę, który pod hasłami walki z tzw. misinformacją, dezinformacją i malinformacją już realizuje się na naszych oczach. Kreatorzy planu zaczynają od największych platform społecznościowych w internecie, ale możemy być pewni, że na tym nie skończą...