Kampania Amerykanek: ”Macierzyństwo najwspanialszy zawód świata”

2011-04-08 00:00:00
Kampania Amerykanek: ”Macierzyństwo najwspanialszy zawód świata”
 
Sześć Amerykanek, matek wychowujących łącznie 44 dzieci, jeździ po całym kraju i przekonuje młode kobiety, że macierzyństwo jest „najwspanialszym zawodem na ziemi”. Prym pośród nich wiedzie matka dziewięciorga dzieci, Jenn Giroux, która namówiła pięć innych kobiet do szerzenia pozytywnego obrazu macierzyństwa wśród Amerykanek.

Po raz pierwszy w trasę z serią prelekcji pt. „Mówmy o macierzyństwie” kobiety wyruszyły w 2010 r. W ramach spotkań na uczelniach, oraz w szkołach, a także podczas konferencji dla kobiet, prezentują nowy, „kontr-kulturowy” obraz macierzyństwa.

Założycielka i była dyrektor Human Life International w USA oraz Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych, pielęgniarka Jenn Giroux, chociaż zajmowała się różnymi rzeczami przyznaje, że prawdziwym ukoronowaniem jej zajęć jest macierzyństwo. Dlatego obecnie zaangażowała się w akcję, ukazującą to powołanie i zarazem „zawód” w pozytywnym świetle.

Mamy ogromną potrzebę, by pokazać pozytywne strony macierzyństwa i po raz kolejny dowartościować je w odpowiednim stopniu, na co z pewnością zasługuje – wyjaśnia Giroux. – Ten najwspanialszy zawód dla kobiet w gruncie rzeczy jest strasznie szkalowany przez ruch feministyczny – dodaje.

Pierwsza prelekcja na ten temat została wygłoszona w lutym ub. roku na Uniwersytecie Notre Dame.  Od tego czasu, sześć mam spotkało się z kobietami w Missouri, Nebrasce i Indianie. W najbliższym czasie mają się udać do Ohio, Kansas i stanu Waszyngton. – Staramy się jechać tam, gdzie jesteśmy zapraszane – mówi Giroux.

Podczas prelekcji kobiety występują w otoczeniu zdjęć swoich pociech, co budzi duży aplauz publiczności, która docenia ten fakt, że każda z nich urodziła kilkoro dzieci i w dodatku wszystkie są „takie normalne”.

Spotkania zaczyna zwykle Giroux, mówiąc najpierw o duchowych i fizycznych konsekwencjach antykoncepcji.  – Większość dziewcząt nie słyszała o niczym takim – żali się Giroux, pielęgniarka z zawodu. – Ważne jest, aby kobiety i młode dziewczęta zdawały sobie z tego sprawę.

Nasze pokolenie pogrążone jest w smutku i żalu wskutek antykoncepcji – stwierdza. – Byłyśmy w szoku na pierwszej naszej prelekcji, gdy uświadomiłyśmy sobie, jak wiele kobiet mogło dotyczyć to, o czym mówiłyśmy.

Po krótkim wykładzie Giroux rozpoczyna się prezentacja kolejnych matek. Są to ich osobiste świadectwa.

Jedna mama opowiada o tym, jak – gdy leżała na stole operacyjnym, będąc w drugiej ciąży – lekarze nie dawali jej i dziecku najmniejszych szans na przeżycie. Jak widać przeżyła, dziecko też. Nie zgodziła się także na zabieg podwiązania jajowodów (sterylizacja). Dzięki czemu urodziła jeszcze siedmioro pociech.

Inna mama opowiada o tym, jak w wieku 26 lat, mając jednego syna poddała się zabiegowi ubezpładniającemu, czego bardzo żałowała. W końcu po wielu staraniach udało się przywrócić jej płodność i urodziła jeszcze trzy córki.

Prezentacja „Mówiąc o macierzyństwie” ma na celu pokazać piękne i pozytywne aspekty macierzyństwa. Giroux uważa, że naprawdę muszą pokazać kobietom „piękno posiadania dzieci, przyjmowanych jako dar Boży".

Kolejna mama opowiada o tym, jaki wielki ból przeżyła rodząc martwe dziecko i jak na stole operacyjnym uczyła się pokory, całkowicie zawierzając się Bogu. Później udało się jej zostać mamą czworga dzieci.

Kolejne świadectwo zaufania pochodzi od matki, która mogłaby „zrezygnować” z posiadania wielodzietnej rodziny ze względu na brak środków finansowych, ale tego nie zrobiła. – Jestem tu, by rozmawiać z tymi, którzy mówią, że nie mogą pozwolić sobie na dzieci – zaczyna prezentację. Chociaż jej i męża „nie stać" na posiadanie dużej rodziny, opowiada publiczności, jak dzięki ciężkiej pracy i zaufaniu do Boga, udaje im się wychowywać jedenaścioro pociech.

Staramy się dać im bardzo realistyczny obraz tego, czym jest duża rodzina – podkreśla Giroux. Matki reprezentują różne style życia, niektóre pracują jeszcze zawodowo, inne zdecydowały się pozostać w domu.

Giroux zauważa, że w sytuacji, gdy media nieustannie bombardują kobiety informacjami, że nie powinny mieć wiele dzieci, ponieważ to popsuje ich kariery, zmieni wygląd ciała, lub beztroski styl życia, one starają się dawać przesłanie „kontr -kulturowe".

Staramy się dać im do zrozumienia, że obraz mam, który przedstawia się w telewizji jest zafałszowany. Nie mówi się nic o dzieciach, utraconych z powodu kłamstw świeckiego społeczeństwa – wyjaśnia Giroux.

Pielęgniarka wyraźnie rozbawiona opowiada o tym, jak wiele dziewcząt, z którymi spotyka się w koledżach patrzy na nią z podziwem, gdy dowiadują się, że ma dziewięcioro dzieci. – Mówią: „O mój Boże, ale przecież ty jesteś taka normalna".

Mówimy tym dziewczynom, że można mieć wszystko. Można zatroszczyć się o siebie, mieć dzieci, ćwiczyć, być aktywną mamą, pracować poza domem i zbudować silne małżeństwo oraz posiadać dużą rodzinę – konstatuje inicjatorka kampanii na rzecz kreowania pozytywnego wizerunku macierzyństwa.

Giroux podkreśla, że nie trzeba się bać dzieci, bo one są prawdziwym darem i błogosławieństwem. – Wszystkie mówimy, że małżeństwo i macierzyństwa niosą ze sobą stres i problemy, ale są też błogosławieństwem, które znacznie przewyższa trudności. Miałyśmy straszne chwile, ale miałyśmy także zaufanie do Boga w naszych macierzyństwach, w wyniku czego jesteśmy pobłogosławione dziećmi, które mamy.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.