Kanada: były oficer musi zapłacić pederastom za ”homofobiczne uwagi”

2011-01-18 00:00:00
Kanada: były oficer musi zapłacić pederastom za ”homofobiczne uwagi”

Trybunał Praw Człowieka w Quebecu nakazał byłemu oficerowi armii kanadyjskiej wypłacić dwóm pederastom odszkodowanie w wysokości 12 tys. dol. za „homofobiczne uwagi” kierowane pod ich adresem.

Theo Wouters i Roger Thibault oskarżyli emerytowanego pułkownika Gordona Luska o „homofobię”, bo nazwał ich „pedałami”.

Para homoseksualna mieszka w pobliżu Gordona Luska. W 2006 r. doszło pomiędzy nimi do spięcia. Pederaści jechali nieostrożnie samochodem, zahaczyli o znak „stop” i omal nie potrącili dziecka, bawiącego się w pobliżu.

Dowiedziawszy się o incydencie pułkownik Lusk udał się do domu pederastów, by okazać swoje wzburzenie z powodu ich nieostrożnej jazdy, która zagrażała także bezpieczeństwu jego syna. Obrażeni pederaści złożyli na niego skargę do sądu okręgowego, zarzucając mu „homofobię”. 

Sąd okręgowy uniewinnił pułkownika, jednak sprawa trafiła do Trybunału Praw Człowieka, który wykorzystując nagrania ukrytych kamer zainstalowanych w domu pederastów, stwierdził, że „zachowanie pana Luska, jego uwagi i postawa były homofbiczne” i nakazał mu wypłacić odszkodowanie w wysokości 12 tys. dol.

Z orzeczenia cieszą się pederaści, znani z częstego składania skarg na sąsiadów, którym zarzucają „homofobię”. Ostatnio sąd okręgowy nakazał im dostarczenie jednemu z sąsiadów przeprosin na piśmie za „bezpodstawne oskarżenia”.

Prawnik Luska kwestionuje orzeczenie Trybunału, który zignorował wcześniejszy wyrok sądu. Nieprzychylnie wypowiedział się o sędziach Trybunału, mówiąc, że „oni wydają się być w innym świecie”.

W ub. weekend z powodu słowa „pedał” Kanadyjska Rada Radiofonii i Telewizji (Candian Broadcast Standards Council – CBSC) zabroniła prezentowania przeboju zespołu Dire Straits z 1985 r. „Money for Nothing”. Członkowie Rady tłumaczyli, że trzykrotnie w tekście piosenki pojawia się homofobiczne określenie „pedał”.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.