Kanadyjska Federacja Podatników rozpoczęła kampanię informacyjną dotyczącą regulacji o pracowniczych ubezpieczeniach zdrowotnych, w których aborcję określa się mianem "choroby". Zgodnie z obowiązującymi w Kanadzie przepisami zabicie dziecka uprawnia kobietę do uzyskania świadczeń finansowych – donosi „Nasz Dziennik”.
W Kanadzie aborcja przeprowadzona w ciągu pierwszych 19 tygodni ciąży traktowana jest jako poronienie. Zabicie dziecka po 20 tygodniach uprawnia kobietę do otrzymania środków finansowych w ramach programu wspierającego macierzyństwo. Federacja wskazuje, że chociaż rząd kanadyjski na finansowanie samych zabiegów aborcji przeznacza około 50 mln dolarów rocznie, to kanadyjski podatnik również finansuje zabijanie nienarodzonych dzieci na różne mniej oczywiste sposoby, z czego niekoniecznie zdaje sobie sprawę – czytamy w „NDz”.
Według LifeSite.net, przez ostatnie cztery lata rząd Kanady przekazał 18 mln dolarów organizacji International Planned Parenthood Federation (IPPF), zajmującej się dokonywaniem aborcji, a działającej w wielu wysoko rozwiniętych krajach.
Jak pisze „Nasz Dziennik”, sporą część uzyskanych z podatków funduszy przeznacza się na zawrotną liczbę projektów i organizacji, które bezpośrednio i pośrednio wspierają lobby aborcjonistyczne na całym świecie. Kanadyjska delegacja do zgromadzenia ONZ od lat znana jest lobbystom jako czołowy głos w kierunku rozpowszechnienia aborcji w krajach rozwijających się. Jedynie w ostatnim roku federacja kanadyjskich Podatników ujawniła, że konserwatywny rząd Kanady zapłacił 44 mln 50 tys. dolarów Funduszowi Ludnościowemu ONZ, z których to aż 18 mln przeznaczono dla IPPF – czytamy w dzienniku.
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.