Kanada: co ma wspólnego aborcja z macierzyństwem

2008-02-05 00:00:00
Kanada: co ma wspólnego aborcja z macierzyństwem

Kanadyjska Federacja Podatników rozpoczęła kampanię informacyjną dotyczącą regulacji o pracowniczych ubezpieczeniach zdrowotnych, w których aborcję określa się mianem "choroby". Zgodnie z obowiązującymi w Kanadzie przepisami zabicie dziecka uprawnia kobietę do uzyskania świadczeń finansowych – donosi „Nasz Dziennik”.

W Kanadzie aborcja przeprowadzona w ciągu pierwszych 19 tygodni ciąży traktowana jest jako poronienie. Zabicie dziecka po 20 tygodniach uprawnia kobietę do otrzymania środków finansowych w ramach programu wspierającego macierzyństwo. Federacja wskazuje, że chociaż rząd kanadyjski na finansowanie samych zabiegów aborcji przeznacza około 50 mln dolarów rocznie, to kanadyjski podatnik również finansuje zabijanie nienarodzonych dzieci na różne mniej oczywiste sposoby, z czego niekoniecznie zdaje sobie sprawę – czytamy w „NDz”.


Według LifeSite.net, przez ostatnie cztery lata rząd Kanady przekazał 18 mln dolarów organizacji International Planned Parenthood Federation (IPPF), zajmującej się dokonywaniem aborcji, a działającej w wielu wysoko rozwiniętych krajach.


Jak pisze „Nasz Dziennik”, sporą część uzyskanych z podatków funduszy przeznacza się na zawrotną liczbę projektów i organizacji, które bezpośrednio i pośrednio wspierają lobby aborcjonistyczne na całym świecie. Kanadyjska delegacja do zgromadzenia ONZ od lat znana jest lobbystom jako czołowy głos w kierunku rozpowszechnienia aborcji w krajach rozwijających się. Jedynie w ostatnim roku federacja kanadyjskich Podatników ujawniła, że konserwatywny rząd Kanady zapłacił 44 mln 50 tys. dolarów Funduszowi Ludnościowemu ONZ, z których to aż 18 mln przeznaczono dla IPPF – czytamy w dzienniku.


Źródło: „Nasz Dziennik”
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.