Kanada: dzieci muszą uczęszczać na lekcje promujące homoseksualizm

2008-06-26 00:00:00

Kuratorium oświaty w Vancouver zapowiedziało w ubiegłym tygodniu, że zamierza bardziej rygorystycznie przestrzegać polityki ministerstwa edukacji, która zabrania rodzicom zabierania dzieci z lekcji, na których toczą się dyskusje pro-homoseksualne – donosi LifeSiteNews.com.

Rzecznik kuratorium zapowiedział w ubiegłym tygodniu, że kuratorium musi postępować zgodnie z wytycznymi ministerstwa. – Dokładamy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom ministerstwa. Nie jest to więc nasza samoistna decyzja – stwierdził Ken Denike.

To bardzo delikatna kwestia – przyznał, spodziewając się niezadowolenia niektórych rodziców i dodał: – Musimy się tym zająć w bardzo delikatny sposób. To będzie trudne.

W ostatnich latach w Brytyjskiej Prowincji Kolumbia wprowadzono rewolucyjne zmiany w systemie nauczania, a to głównie za sprawą mających ogromny wpływ na nauczanie na tym terytorium „małżeństwa homoseksualnego” Murraya i Petera Correnów.

W 1999 r. Correnowie pozwali ministerstwo edukacji w Kolumbii, twierdząc, że promuje ono program nauczania, który nie porusza w sposób odpowiedni kwestii dotyczących orientacji seksualnej. W następstwie tego procesu doszło do zawarcia porozumienia z ministerstwem, którego skutkiem było uzyskanie przez parę homoseksualistów wpływu na kształt edukacji w tej prowincji. Mieli oni odpowiednio unowocześnić system nauczania i dostosować programy do zmieniającej się rzeczywistości, uwzględniając kwestie orientacji seksualnej. Pod kierunkiem Correnów przygotowano programy pro-homoseksualne, które następnie zostały wprowadzone do szkół w prowincji.

Correnowie domagali się także uznania przez ministerstwo klauzuli zabraniającej rodzicom zabierania dzieci z lekcji, na których dyskutowano na temat homoseksualizmu. Ministerstwo uległo.

Dotąd ministerstwo edukacji pozwalało rodzicom na zabieranie dzieci z tzw. lekcji na temat zdrowia, na których dyskutowano kwestie alternatywnych seksualności. Jednak pro-homoseksualny materiał obecny jest nie tylko na lekcjach o zdrowiu, ale także w programach innych przedmiotów. Od dzieci, które nie uczestniczą w tego typu zajęciach i tak wymaga się znajomości materiału.

Katolicka Liga Praw Cywilnych (CCRL) walczy z obecnym programem -szczególnie z zakazem zabierania dzieci z kontrowersyjnych zajęć - od kiedy ministerstwo zapowiedziało, że programy będą konsultowane z Correnami.

Liga zaangażowała się w akcję pisania listów do różnych kuratoriów w prowincji z zapytaniem czy zamierzają, czy też nie skrupulatnie egzekwować postanowienia ministerstwa zakazującego rodzicom zabierania dzieci z lekcji, które są dla nich obraźliwe. Do 22. marca odpowiedziała prawie połowa kuratoriów, zaznaczając, że prawo to nie będzie ściśle egzekwowane, jeśli rodzice wyrażą swój sprzeciw.

Sean Murphy, dyrektor Ligi stwierdził wówczas, że tylko dwa okręgi w prowincji zamierzają zaostrzyć egzekucję prawa. Tymczasem do tych dwóch kuratoriów dołączyły ostatnio władze oświatowe z Vancouver, odmawiając w imię poprawności politycznej prawa rodzicom bycia pierwszymi wychowawcami swoich dzieci.

Ed Da Vita, rzecznik Ligi komentując decyzję władz z Vancouver powiedziała gazecie „The National Post”: – Problem polega na tym, że kontrowersyjny temat może być podejmowany byle kiedy i gdziekolwiek, a my nie mamy sensownej alternatywy sprzeciwienia się temu.

Źródłol LifeSiteNews.com, AS
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.