Kanada: minister finansów zaniepokojony starzeniem się siły roboczej

2011-08-17 00:00:00
Kanada: minister finansów zaniepokojony starzeniem się siły roboczej

Kanadyjski minister finansów Jim Flaherty podczas spotkania z grupą konsultantów politycznych w Wakefield w zeszłym tygodniu, wyraźnie zaniepokojony stwierdził, że „kanadyjska siła robocza za szybko się starzeje”. Jego zdaniem to poważny problem, który zaczyna mieć wpływ na obecną sytuację i rząd już teraz musi coś z tym zrobić.


Flaherty zauważył, że rząd nie tylko powinien niepokoić się z powodu ostatnich kryzysów  gospodarczych. Jego zdaniem konieczne staje się także sprostanie aktualnym wyzwaniom demograficznym, które będą miały wpływ na dobrobyt obywateli kanadyjskich w przyszłości.

- Te wyzwania
 – mówił minister – dotyczą wzrostu kosztów opieki zdrowotnej starzejącej się populacji.

Według raportu na temat zmieniającej się sytuacji demograficznej w Kanadzie, który został przedstawiony w ub. roku przez stowarzyszenie pracodawców, niski przyrost naturalny i szybko starzejące się społeczeństwo, ma mieć wpływ na dobrobyt Kanadyjczyków już w bieżącym roku.

W raporcie wspomniano, że aktualnie na emeryturę zacznie odchodzić najstarsze pokolenie wyżu demograficznego. Ubędzie więc podatników, a przybędzie beneficjentów systemu emerytalnego i zdrowotnego. Wzrosną drastycznie obciążenia budżetu.

Dlatego ekonomiści proponują, by stworzyć system zachęt dla młodych małżeństw, by miały one więcej dzieci. Chcą także ściągnięcia do pracy imigrantów i proponują wydłużenie okresu pracy oraz podniesienie podatków. Nieunikniona będzie drastyczna redukcja wydatków budżetowych.

Źródło: LIfeSiteNews.com, AS.
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.