Kandydaci na Prezydenta Miasta Krakowa zignorowali pytania
2010-12-03 00:00:00
Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym przygotowała zestaw siedmiu pytań do kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Krakowa: Jacka Majchrowskiego i Stanisława Kracika. Odpowiedzi na te pytania miały pomóc wyborcom zapoznać się z poglądami kandydatów na niepokojące zjawiska niszczące od wielu lat specyficzny charakter i wizerunek Krakowa, będącego kulturalną i duchową stolicą Polski. Niestety, do godzin popołudniowych w piątek 3 grudnia, żaden z komitetów nie nadesłał odpowiedzi na postawione w ankiecie pytania.
29 listopada przedstawiciele organizacji młodzieżowej działającej przy Instytucie im. ks. Piotra Skargi przekazali ankiety komitetom wyborczym Jacka Majchrowskiego, urzędującego prezydenta Miasta Krakowa i Stanisława Kracika, wojewoda małopolskiego, którzy spotkają się w II rundzie wyborów samorządowych w Krakowie.
Kandydaci na urząd Prezydenta Miasta Krakowa zostali poproszeni o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
Czy uważa Pan, że cała przestrzeń miasta powinna być wolna od prezentowania treści pornograficznych i obscenicznych?
Czy jest Pan zdecydowany wszelkimi dostępnymi Prezydentowi Miasta środkami zwalczać prostytucję w Krakowie (w tym tę ukrywającą się pod rozmaitymi szyldami tzw. agencji towarzyskich itp.)?
Czy uważa Pan że należy zakazać działalności handlowej tzw. sex shopów?
Czy jest Pan zdecydowany nie dopuścić w podległych Miastu placówkach do promowania i jakiegokolwiek wspierania publicznymi pieniędzmi groźnych zjawisk jak: dewiacje seksualne, satanizm, ideologie totalitarne (komunizm i nazizm)?
Czy dostrzega Pan konieczność ochrony Miasta przed pseudoturystami, którzy pod wpływem alkoholu i narkotyków bezczeszczą miejsca kultu religijnego i dopuszczają się często skandalicznych publicznych zachowań?
Czy ze względu na dobro mieszkańców a szczególnie dzieci i młodzieży zdecyduje się Pan na zakaz organizowania wszelkich zgromadzeń publicznych, które w myśl polskiego prawa stanowią zagrożenie dla moralności publicznej (parady pederastów, marsze zwolenników legalizacji narkotyków, itp)?
Czy jako Prezydent będzie Pan wspierał rozwój kulturalny Miasta nawiązujący do najlepszych polskich i europejskich wzorców cywilizacyjnych, które do dziś stanowią o świetności Krakowa?
Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym traktuje brak odpowiedzi jako zignorowanie niepokoju dużej części młodych mieszkańców Krakowa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.