Kandydaci na Prezydenta Miasta Krakowa zignorowali pytania

2010-12-03 00:00:00
Kandydaci na Prezydenta Miasta Krakowa zignorowali pytania

Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym przygotowała zestaw siedmiu pytań do kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Krakowa: Jacka Majchrowskiego i Stanisława Kracika. Odpowiedzi na te pytania miały pomóc wyborcom zapoznać się z poglądami kandydatów na niepokojące zjawiska niszczące od wielu lat specyficzny charakter i wizerunek Krakowa, będącego kulturalną i duchową stolicą Polski. Niestety, do godzin popołudniowych w piątek 3 grudnia, żaden z komitetów nie nadesłał odpowiedzi na postawione w ankiecie pytania.

29 listopada przedstawiciele organizacji młodzieżowej działającej przy Instytucie im. ks. Piotra Skargi przekazali ankiety komitetom wyborczym Jacka Majchrowskiego, urzędującego prezydenta Miasta Krakowa i Stanisława Kracika, wojewoda małopolskiego, którzy spotkają się w II rundzie wyborów samorządowych w Krakowie.

Kandydaci na urząd Prezydenta Miasta Krakowa zostali poproszeni o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
  • Czy uważa Pan, że cała przestrzeń miasta powinna być wolna od prezentowania treści pornograficznych i obscenicznych?
  • Czy jest Pan zdecydowany wszelkimi dostępnymi Prezydentowi Miasta środkami zwalczać prostytucję w Krakowie (w tym tę ukrywającą się pod rozmaitymi szyldami tzw. agencji towarzyskich itp.)?
  • Czy uważa Pan że należy zakazać działalności handlowej tzw. sex shopów?
  • Czy jest Pan zdecydowany nie dopuścić w podległych Miastu placówkach do promowania i jakiegokolwiek wspierania publicznymi pieniędzmi groźnych zjawisk jak: dewiacje seksualne, satanizm, ideologie totalitarne (komunizm i nazizm)?
  • Czy dostrzega Pan konieczność ochrony Miasta przed pseudoturystami, którzy pod wpływem alkoholu i narkotyków bezczeszczą miejsca kultu religijnego i dopuszczają się często skandalicznych publicznych zachowań?
  • Czy ze względu na dobro mieszkańców a szczególnie dzieci i młodzieży zdecyduje się Pan na zakaz organizowania wszelkich zgromadzeń publicznych, które w myśl polskiego prawa stanowią zagrożenie dla moralności publicznej (parady pederastów, marsze zwolenników legalizacji narkotyków, itp)?
  • Czy jako Prezydent będzie Pan wspierał rozwój kulturalny Miasta nawiązujący do najlepszych polskich i europejskich wzorców cywilizacyjnych, które do dziś stanowią o świetności Krakowa?
Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym traktuje brak odpowiedzi jako zignorowanie niepokoju dużej części młodych mieszkańców Krakowa.

PiotrSkarga.pl
W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.