Karolina Płn. przyjęła kontrowersyjną ustawę

2009-06-26 00:00:00

Ustawę, która zobowiązuje personel szkół oraz samych uczniów do informowania o wszelkich formach „znęcania się”, „dokuczania” lub istnieniu „wrogiego środowiska” wobec określonych osób m.in. ze względu na ich „orientację seksualną” lub „tożsamość płciową” przyjął amerykański stan Karolina Północna. Zakazuje ona także dyskryminacji personelu szkolnego ze względu na „orientację seksualną” lub „tożsamość płciową”. Ustawie ostro przeciwstawili się biskupi Michael Burbidge z Reliegh i Peter Jugis z Charlotte – donosi portal LifeSiteNews.com. Hierarchowie zwrócili uwagę na to, że próbuje się skodyfikować pewne terminy, by ułatwić drogę do legalizacji tzw. małżeństw tej samej płci.

Ustawa o zapobieganiu przemocy w szkołach jest próbą wyeliminowania agresji ze szkół publicznych. Biskupi akceptują podjęte w tym kierunku działania, twierdząc, że jakiekolwiek formy znęcania się nad innymi są niedopuszczalne. Nie zgadzają się jednakże z włączeniem do ustawy terminów: „orientacja seksualna” i „tożsamość płciowa” jako powodów szczególnego znęcania się. Ich zdaniem kodyfikacja tych terminów w ustawie o zapobieganiu znęcaniu się w szkołach stanowi preludium do legalizacji tzw. małżeństw jednopłciowych.

Hierarchowie nie zgadzają się na szczególne uprzywilejowanie pederastów, lesbijek, biseksualistów i transwestytów, jakie ta ustawa im przyznaje.

Christian Action League z Karoliny Północnej apeluje o wysyłanie e-maili do kongresmenów z żądaniem obalenia ustawy, która – jak tylko zakończą się prace w komisji prawnej – musi być jeszcze poddana pod kolejne głosowanie Izby Reprezentantów.

Rada Polityki Rodzinnej zwróciła z kolei uwagę na to, że jeśli ustawa ta zostanie ostatecznie przyjęta, wówczas rozszerzeniu ulegnie działanie ustawy antydyskryminacyjnej i ustawy „hate crime”, zakazującej tzw. mowy nienawiści, zwłaszcza w stosunku do przedstawicieli wspólnoty LGBT.

Senator Paul „Skip” Stam z Partii Republikańskiej uważa, że przyjęto niepotrzebną ustawę, wprowadzającą wiele zamieszania, która nie precyzuje co należy rozumieć pod pojęciami „orientacji seksualnej” oraz „tożsamości płciowej”. Dzieci będą wzajemnie na siebie donosić a odpowiednim władzom trudno będzie rozstrzygnąć, czy już doszło do znęcania się nad kimś z powodu jego „orientacji seksualnej”. 

Pod koniec kwietnia tego roku Kongres USA przyjął dokument H.R.1913, według którego takie terminy jak „orientacja seksualna” i „tożsamość płciowa” wejdą do prawa federalnego, które ma chronić różne mniejszości seksualne. Kongresmeni nie podali jednak definicji prawnych tych terminów. Jeden z senatorów zwrócił się do aktywistki homoseksualnej, by określiła co rozumie pod ich pojęciem i czy do grona osób chronionych ze względu na „orientację seksualną” należy zaliczyć także pedofilów. Aktywistka wyraźnie zmieszana odmówiła udzielenia odpowiedzi.

Aktywiści grupy LGBT są przeciwni zdefiniowaniu tych terminów. Chodzi o pozostawienie sędziom dużej swobody ich interpretacji.

Źródło: Catholic World News, AS
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.