Kenia: w szkołach od lat szerzy się okultyzm

2010-06-15 00:00:00

W kenijskich szkołach nie lada wyzwaniem jest stale szerzący się kult szatana. Młodzi ludzie są wciągani w okultyzm przez zamożnych biznesmenów, którzy zaczynają całkowicie kontrolować ich życie. Wciągnięci w okultyzm często błyskotliwi uczniowie i studenci dopuszczają się mordów rytualnych, handlują narkotykami, biorą udział w rozbojach. Są szczególnie groźni dla studentów chrześcijańskich.

Nie tak dawno temu wyszło na jaw, że Philip Onyancha, który był jednym z uczniów w Kenyatta Mahiga High School w Nyeri został wciągnięty do sekty satanistycznej, gdy był jeszcze w szkole średniej. Ten bystry chłopak jest obecnie oskarżony o zamordowanie 17 osób.

Gdy Onyacha był uczniem szkoły średniej, już wtedy prezydent Daniel arap Moi w 1995 r. powołał specjalną komisję, by zajęła się zbadaniem problemu szerzącego się w szkołach kenijskich kultu szatana. Na czele komisji stanął arcybiskup Nicodemus Kirima. Komisja po 4 latach pracy przedstawiła wyniki raportu, które jednak nie zostały przekazane opinii publicznej.

Komisja stwierdziła m.in., że istnieje wyraźny związek pomiędzy zabójstwami popełnianymi przez młodych ludzi a wyznawanym przez nich okultyzmem.

Członkowie komisji napisali, że „młodzi ludzie są wciągani w działalność okultystyczną i w ogóle nie czują się zagrożeni sankcjami karnymi za mordy rytualne”. Widać to było we wszystkich szkołach, które odwiedziła komisja.

Okazało się ponadto, że w organizowanie kultu szatańskiego w szkołach zaangażowane są wysoko postawione osoby w państwie. „Wyznawcy szatana są zwykle osobami zamożnymi i prominentnymi, które jeżdżą drogim autami. Niektórzy z nich posiadają duże przedsiębiorstwa”. Zdaniem autorów raportu wykorzystują oni swoje bogactwo do zachęcania młodych ludzi do satanizmu. Dają im szczegółowe instrukcje, jak mają postępować. Młodzi ludzie nie do końca zdają sobie sprawę z tego, że są wciągani w okultyzm.

Komisja zaleciła utworzenie specjalnej komórki w policji, która zajmowałaby się rytualnymi przestępstwami kryminalnymi. To plaga, z którą musi sobie poradzić społeczeństwo kenijskie.

Źródło: Daily Nation, AS
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.