Kilkanaście tysięcy podpisów przeciwko ustawie o przemocy w rodzinie

2010-10-19 00:00:00
Kilkanaście tysięcy podpisów przeciwko ustawie o przemocy w rodzinie

Kampania zbierania podpisów pod przyjaznym rodzinie projektem ustawy uchylającym szkodliwe zapisy nowelizacji prawa „o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie” wchodzi w decydującą fazę. Do tej pory zebrano kilkanaście tysięcy podpisów. Termin składania podpisów mija 10 listopada br. Akcję zorganizowała Fundacja Narodowego Dnia Życia we współpracy z Komitetem Contra In Vitro.

Toczy się bój o to, czy rodziny będą miały autonomię wychowawczą, czy państwo będzie chciało zaprowadzić w rodzinach swoje urzędnicze porządki – mówi Jacek Sapa z Fundacji Narodowego Dnia Życia. Jego zdaniem, po raz kolejny potrzebna jest inicjatywa zwykłych obywateli, bo partie polityczne nie stają na wysokości zadania, przyjmując prawo złe, niszczące Polskie rodziny.

Przekonamy się, czy nasi przedstawiciele w Sejmie reprezentują interesy polskich rodzin. Zobaczymy, czy w wyborach będzie trzeba postawić na kogoś innego. Cieszy nas, że świadomość obywatelska jest coraz większa – powiedział Sapa, który był uczestnikiem radomskiego sympozjum ''Świętość życia małżeńskiego''.

Celem organizatorów akcji jest zebranie minimum 100 tys. podpisów pod projektem ustawy uchylającej złe prawo o tzw. przemocy w rodzinie. Zachęcają też wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny, aby włączyli się w akcję zbierania podpisów. Wszystkie potrzebne do tego formularze oraz projekt ustawy można znaleźć na stronach internetowych: www.ndz.org.pl oraz www.lepszeprawo.pl.

Nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie podpisał 18 czerwca br. Bronisław Komorowski pełniący wówczas, jako marszałek Sejmu, obowiązki prezydenta Rzeczypospolitej. Uczynił to wbrew licznym głosom sprzeciwu m.in. ze strony samych rodzin, organizacji promujących rodziny i polskiego Episkopatu.

Proponowany projekt:
– likwiduje możliwość odbierania rodzicom dzieci przez administrację publiczną według niejasnych przesłanek i dopuszcza takie zdarzenia tylko w określonych sytuacjach powierzając to wyspecjalizowanym organom,
– zwiększa spójność systemu prawnego przez jasne przypisanie zapisów do właściwych im gałęzi prawa i wyeliminowanie prawa budzącego wątpliwości co do jego zgodności z ustawą zasadniczą,
– eliminuje nakładanie się kompetencji różnych organów w przypadku konieczności doraźnego umieszczenia dziecka w środowisku innym, niż rodzina,
– likwiduje bałagan legislacyjny polegający na wymieszaniu przepisów różnych gałęzi prawa, w sposób powodujący wątpliwości co do praktycznych możliwości ich wykonania,
– precyzyjnie określa, kto ponosi odpowiedzialność za decyzję o zabraniu dziecka z domu rodzinnego oraz do kogo należy obowiązek poinformowania o tym zdarzeniu sądu.

Źródło: KAI, PiotrSkarga.pl

Apel Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. P. Skargi do władz samorządowych o wyrażenie sprzeciwu wobec antyrodzinnej ustawy…»

 
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!